Szymon Marciniak otrzymał lukratywną ofertę. Tyle mógłby zarobić!

Szymon Marciniak otrzymał lukratywną ofertę. Tyle mógłby zarobić!
Icon Sport

Polski sędzia już jakiś czas temu wszedł do elity arbitrów. Nie powinno dziwić więc to, że Polak systematycznie dostaje różne propozycje. Tym razem Szymon Marciniak otrzymał lukratywną ofertę z Arabii Saudyjskiej. Wiadomo, na jaki kontrakt mógłby liczyć nasz arbiter u Saudyjczyków – informuje portal Meczyki.pl.

Szymon Marciniak wszedł na sędziowski top. W krótkim okresie sędziował finał mundialu w Katarze przeciwko Argentynie i Francji. Potem poprowadził finał Ligi Mistrzów przeciwko Manchesterowi City a Interem Mediolan, dostąpił również zaszczytu gwizdania w trakcie finału Klubowych Mistrzostw Świata.

Szymon Marciniak otrzymał lukratywną ofertę. Na razie ją odrzucił

Do Arabii Saudyjskiej od pewnego czasu zaczęli trafiać topowi zawodnicy, którzy w tym kraju mogą liczyć na niebagatelne zarobki, często o wiele większe niż w Europie. To samo tyczy się trenerów, a Saudyjczycy mają nadzieję zatrudnić również najlepszych sędziów.

Portal Meczyki.pl podaje, że Szymon Marciniak otrzymał lukratywną ofertę, na mocy której w Arabii Saudyjskiej mógłby zarabiać ponad milion dolarów rocznie. Jest to raczej kwota nieosiągalna dla sędziów w Europie. Polski arbiter byłby odpowiedzialny również za innych sędziów prowadzących mecze w Saudi Pro League.

Jak się jednak okazuje, Szymon Marciniak postanowił tę propozycję odrzucić. Wiązało się to również z tym, że polski sędzia miałby rozpocząć tam pracę od razu. Za kilka miesięcy odbędzie się Euro 2024, wciąż trwa Liga Mistrzów, a wyjazd na stałe do Arabii Saudyjskiej praktycznie wyjąłby Polaka z prowadzenia meczów pod nadzorem UEFA.

Jakiś czas temu sędzia z Płocka sugerował, że ma nadzieję na pozostanie na tym najwyższym poziomie do 2026 roku, bo właśnie w tym roku odbędą się mistrzostwa świata. Pojawia się pytanie, czy Saudyjczycy regularnie podbijający stawkę, nie spowodują zmiany zdania u Szymona Marciniaka.

Zobacz też: Łukasz Skorupski doceniony we Włoszech. “Był w szczytowej formie”