Wilfredo Leon zagra w Polsce? Siatkarz wypowiedział się na temat swojej przyszłości

Wilfredo Leon zagra w Polsce? Siatkarz wypowiedział się na temat swojej przyszłości
Icon Sport

Od dłuższego czasu media zastanawiają się nad tym, jaka przyszłość czeka Wilfredo Leona. Reprezentant Biało-Czerwonych zapowiedział już, że w przyszłym sezonie zamierza występować w innym zespole niż Perugia. Ponoć istnieje nawet szansa, że Wilfredo Leon zagra w Polsce. Sam zawodnik wypowiedział się na temat takiej możliwości.

“Gdzie widzę się w przyszłym roku? Tam, gdzie będę mógł tworzyć nową historię. Chcę napisać jej kolejny rozdział. Czy stanie się to gdzieś indziej? Tak” – stwierdził już jakiś czas temu Wilfredo Leon w rozmowie z portalem perugiatoday.it.

Czy Wilfredo Leon zagra w Polsce? Nie wyklucza transferu do PlusLigi

Po wspomnianych słowach Wilfredo Leona zaczęto zastanawiać się, gdzie w najbliższej przyszłości może wylądować reprezentant Biało-Czerwonych. Wskazywano między innymi na Polskę, a przyjmującego łączono na przykład z ZAKSĄ. Głos w sprawie przenosin do naszego kraju zabrał sam zainteresowany.

“Mogę tylko powiedzieć, że rozmowy na temat mojej przyszłości klubowej trwają. Nie podjąłem jeszcze decyzji w tej sprawie. To nie jest tak, że walczę tylko o pieniądze. Liczy się to, żeby wybrać jak najlepsze miejsce pod każdym względem” – stwierdził Wilfredo Leon w wywiadzie dla PlusLigi cytowany przez Polsat Sport.

Wiele wskazuje na to, że reprezentant Polski faktycznie bierze taką opcję pod uwagę. “Zobaczymy zresztą, jak to będzie wyglądało, bo prezes klubu też mi mówił, że możemy siąść do rozmów. Na ten moment jednak jestem za opcją, żeby grać w Polsce – dodał Wilfredo Leon.

Wilfredo Leon to jedna z największych gwiazd siatkówki, która występuje we Włoszech. W Perugii gra od 2018 roku. Jego umowa wygasa z końcem sezonu 2023/24 i wiele wskazuje na to, że wówczas zakończy się również przygoda przyjmującego z jego obecnym pracodawcą.

Zobacz też: Aleksander Śliwka z sensacyjnym transferem? Możliwa zmiana planów