Łukasz Skorupski doceniony we Włoszech. “Był w szczytowej formie”

Łukasz Skorupski doceniony we Włoszech. “Był w szczytowej formie”
Icon Sport

Bez większych kontrowersji można stwierdzić, że Polska bramkarzami stoi. Grają oni w najlepszych europejskich ligach i regularnie zostają bohaterami swoich zespołów. Tym razem to Łukasz Skorupski został doceniony we Włoszech. Reprezentant Polski pokazał się z bardzo dobrej strony podczas spotkania z AC Milanem.

W ostatniej kolejce Serie A Bologna mierzyła się na wyjeździe z AC Milanem. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, z czego prawdopodobnie bardziej mogą cieszyć się podopieczni Thiago Motty. Mimo że Łukasz Skorupski dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki, to i tak otrzymał najwyższą notę w swoim zespole.

Łukasz Skorupski doceniony we Włoszech. Otrzymał najwyższą ocenę

Bardzo dobre oceny dla Łukasza Skorupskiego biorą się z tego, że łącznie gospodarze tego meczu nie dali rady wykorzystać dwóch rzutów karnych. W pierwszej połowie reprezentant Polski wygrał pojedynek z Olivierem Giroud, a w drugiej części meczu Theo Hernandez trafił w słupek.

Piłkarzy obu drużyn po spotkaniu oceniła “La Gazetta dello Sport”, a Łukasz Skorupski został doceniony we Włoszech. “Był magnetyczny podczas karnego Giroud i szczęśliwy przy jedenastce Theo. Był w szczytowej formie, co pokazała już jego pierwsza interwencja przy strzale Leao” – napisano w ocenie dla polskiego bramkarza.

Reprezentant Biało-Czerwonych otrzymał “7”, co było najwyższą notą w zespole. Tak samo oceniono strzelców dwóch goli dla Bologni – Joshuę Zikzee i Riccardo Orsoliniego. Co ciekawe, w zespole Thiago Motty występuje również inny Polak, Kacper Urbański. 19-latek zagrał w tym meczu przez 67. minut, zobaczył żółtą kartkę i przyznano mu “6”.

Łukasz Skorupski rozgrywa w barwach Bologni dobry sezon. W obecnych rozgrywkach wystąpił w 21 spotkaniach, z czego w 9 z nich udało mu się nie wpuścić żadnego gola – łącznie piłkę z siatki wyciągał 19 razy. Jego kontrakt z obecnym zespołem wygasa w 2025 roku.

Czytaj też: Kacper Tobiasz odejdzie z Legii Warszawa? Bramkarz podał kwotę