Tottenham kupił nowego obrońcę. Padł transferowy rekord [OFICJALNIE]

Tottenham kupił nowego obrońcę
Icon Sport

Okienko transferowe jest co prawda obecnie zamknięte, ale to nie przeszkadza klubom w planowaniu ruchów dotyczących przyszłości. Pojawił się oficjalny komunikat, z którego wynika, że Tottenham kupił nowego obrońcę. Najnowszy nabytek “Kogutów” nie trafi jednak w najbliższej przyszłości do drużyny z Londynu, ponieważ najpierw musi osiągnąć pełnoletność.

Luka Vušković to chorwacki obrońca, który do tej pory reprezentował barwy Hajduka Split. Ma dopiero 16 lat, więc aż do momentu osiągnięcia pełnoletności, czyli do 2025 roku, piłkarz wciąż będzie występował w chorwackim zespole. Dopiero potem przeniesie się do “Kogutów”, ale klub z Londynu postanowił zareagować znacznie wcześniej i już teraz zaklepać sobie obiecującego defensora.

Tottenham kupił nowego obrońcę. Ile “Koguty” zapłaciły za młodego piłkarza?

Sporo w mediach mówiło się o chorwackim obrońcy i jego przyszłości. W gronie zainteresowanych usługami piłkarza klubów można wymienić takie zespoły jak Manchester City czy Paris Saint-Germain. Mistrz Francji złożył ponoć ofertę w wysokości 10 mln euro, jednak ostatecznie nie doszło do porozumienia i wtedy do gry wkroczył Tottenham, tym razem już definitywnie finalizując tę operację.

Pojawił się już oficjalny komunikat, z którego wynika, że Tottenham kupił nowego obrońcę. “Z radością możemy ogłosić, że udało nam się osiągnąć porozumienie ws. transferu Luki Vuškovicia, który dołączy do klubu w 2025 roku i podpisze umowę do 2030 roku” – napisano w komunikacie.

Znany piłkarski dziennikarz, Fabrizio Romano, podał trochę informacji na temat tego transferu. Włoch poinformował, że “Koguty” zapłacą za Chorwata 12 mln funtów, czyli około 13,8 mln euro. Jest to kwota podstawowa i nie wiadomo, czy w umowie zawarto jakieś płatności w formie zmiennych. Jeśli ta informacja jest prawdziwa, to oznaczałoby, że Hajduk Split pobił swój transferowy rekord. Do tej pory najdrożej sprzedanym zawodnikiem przez ten klub był Nikola Vlašić, za którego Everton w sezonie 2017/18 zapłacił 10,8 mln euro.