Traficar, czyli wspólne użytkowanie samochodów

Traficar, czyli wspólne użytkowanie samochodów

Traficar to obecnie jeden z najpopularniejszych systemów car-sharing w Polsce, a więc wspólnego użytkowania samochodów osobowych. Powstał w Krakowie w 2016 roku, a obecnie działa na terenach Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Trójmiasta oraz Górnego Śląska.*

Wystarczy jednym kliknięciem zarezerwować auto widoczne na mapie, bez potrzeby przejmowania się kosztami paliwa, przeglądami technicznymi, ubezpieczeniem czy opłatami za miejskie parkomaty.

Aby korzystać z Traficaru wystarczy pobrać aplikację z Google Play lub AppStore, zainstalować, a następnie wypełnić krótki formularz, do którego są potrzebne: prawo jazdy, karta płatnicza (na początku pobierana jest kwota symbolicznej złotówki, która i tak jest zwracana) oraz dowód osobisty. Czas takiej weryfikacji wynosi około sześćdziesięciu minut.

W systemie Traficar płaci się tylko za czas i przejechane kilometry. Kwota na start to 2,99 złotych oraz 1,50 złotych za każdy kilometr (w Renault Clio) i 1,70 złotych (w Renault Kangoo). Natomiast w przypadku wynajmu auta na dwadzieścia cztery godziny bądź dłużej to 75 złotych na start i 0,60 złotych za kilometr, a także 90 złotych na start i 0,60 złotych za kilometr. Aby zmniejszyć koszty użytkowania istnieje także możliwość skorzystania z promocji partnerów systemu car-sharing. Aby je zrealizować wystarczy zarejestrować się na stronie visaoferty.pl. Przykładowo formuła ta umożliwia zwrot 10 złotych przy przejeździe za minimum 25 złotych. Ofertę dla Traficar przygotowała też m.in. stacja Orlen. Ciekawie wygląda też internetowa książka serwisowa pojazdu w klubie Autodoc.

W Traficarze jeździ się innowacyjnymi, stylowymi i bogato wyposażonymi Renault Clio, Renault Kangoo oraz Renault Kangoo Z.E. Dzięki radioodtwarzaczowi można w nim połączyć swój telefon przez Bluetooth lub złącze USB.  Bez problemu można przewieźć także bagaż lub pasażerów. Dodatkowo samochody wyposażone są w ładowarkę do telefonu. Po wybraniu samochodu czas, podczas którego auto jest zarezerwowane dla konkretnej osoby wynosi piętnaście minut. Aby rozpocząć jazdę należy jedynie zeskanować QR kod, który znajduje się na bocznej przedniej szybie. Przygotowanie do jazdy wynosi od dwóch do pięciu minut (w zależności od pory roku) i jest ono darmowe. Aby zakończyć podróż w systemie Traficar wystarczy kliknąć w aplikacji “Zakończ wynajem”.

*Materiał przygotowany przez partnera