Turniej Badmintona FZ Forza Lublin – badminton w Lublinie

Klub badmintona FZ Forza Lublin po raz pierwszy organizuje turniej dla szerokiej grupy uczestników, który odbędzie się w niedzielę na Akademosie. Zaproszenie do udziału w turnieju kierowane jest do wszystkich sympatyków tej dyscypliny.

Dzieci do lat 9 będą mogły wystartować w turnieju „Gier i Zabaw”, z kolei zawodnicy od 10 do 17 roku życia będą rywalizować w swojej kategorii w grach pojedynczych i grach podwójnych. Natomiast grupa Amatorów, czyli osób powyżej 17 roku życia, która ten sport traktuje jako rekreację bądź sposób na miło spędzony czas lub sposób na spalenie kalorii będzie rozgrywała turniej w kategorii AmatorOPEN.

Prawdopodobnie najbardziej widowiskowa będzie kategoria „ Zawodnik Z” czyli zaawansowani. W końcu na lubelskich uczelniach jest wielu studentów, którzy grają wyczynowo w badmintona i regularnie trenują z zamiarem startów w dużych turniejach takich jak mistrzostwa Polski, czy też turnieje z serii Grand Prix. – Liczymy na to, że Kategoria „Z” będzie obsadzona wszystkimi zawodnikami stacjonującymi w Lublinie i okolicach. Będziemy gościć zawodników z Puław, Piotrowic, Łęcznej i miejmy nadzieje że z innych miast naszego województwa – mówi Jarosław Suwała, trener i organizator z FZ Forza Lublin.

Dodatkową atrakcją turnieju będzie możliwość pomiaru siły uderzenia za pomocą radaru. Obecny rekord Guinessa wynosi 493 km/h. – Zobaczymy kto podczas turnieju zbliży się do tego wyniku – dodaje Jarosław Suwała.

Dla zawodników klubu FZ Forza Lublin będzie to oficjalne zakończenie sezonu 2014/2015, na którym wręczone zostaną wyróżnienia, a rodzice graczy będą mieli okazję z bliska przyjrzeć się dyscyplinie, której oddały się ich dzieci. – Od września w klubie planowane są duże zmiany organizacyjne, o których będziemy informować już niebawem. Już dzisiaj zdradzić możemy że klub badmintona FZ Forza Lublin wprowadzi opiekę fizjoterapeutyczną dla swoich członków. Podczas turnieju przedstawiona zostanie sylwetka fizjoterapeuty, który będzie ściśle współpracował z zawodnikami. Prawidłowy rozwój dla naszych badmintonistów jest najważniejszy – mówi na koniec Jarosław Suwała z FZ Forza Lublin.

Patronat medialny nad turniejem objął sportowy portal LUBSPORT.PL, a organizację naszego turnieju wspiera firma INPRO Lublin oraz firma Tusze Tonery.

Tutaj można zgłaszać swój udział – zapisz się na turniej badmintona w Lublinie!

Plan turnieju:

10:00 – 14:30 Rozgrywki w kategorii „Gry i Zabawy” oraz turniej do lat 17.
14:30 – Dekoracja zwyciezców i wręczanie wyróżnień.
15:00 – Spotkanie z rodzicami i fizjoterapeutą.
15:00 – 21:30 Rozpoczęcie turnieju w kategori Amator OPEN i Zawodnik „Z”.
21:30 – Dekoracja zwycięzców i wręczanie wyróżnień.