W Białej Podlaskiej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów

W Białej Podlaskiej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów

W dniach 19-23 września w Białej Podlaskiej zostały zorganizowane Akademickie Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów. W gronie stu pięćdziesięciu zawodników znalazło się szesnastu reprezentantów Polski. W tym gronie byli m.in. Ewelina Czop, Agnieszka Kuczmaszewska, Emilia Rechul (Agros Zamość), Weronika Zielińska (AZS AWF Biała Podlaska), Zuzanna Majewska (Wisła Puławy) i Marcin Izdebski (Orlęta Łuków).

Jedyny medal dla województwa lubelskiego zdobył sztangista Orląt Łuków, który wywalczył brąz w podrzucie, w kategorii 105 kilogramów. – Jestem zadowolony, chociaż to rwanie powinno być lepsze. Wynik jest sporo niższy od mojego rekordu życiowego. Późno jednak dowiedziałem się o powołaniu i nie miałem czasu na przygotowania. Jestem w mocnym treningu, ponieważ przygotowuję się do Mistrzostw Europy do lat 20, które odbędą się za miesiąc w Zamościu – mówi Marcin Izdebski.

Akademickim Mistrzostwom Świata w Podnoszeniu Ciężarów towarzyszyła akcja związana z Międzynarodowym Dniem Sportu Akademickiego, który przypadł na 20 września. Tego dnia na obiektach AWF pojawił się namiot ze sztangą gimnastyczną dla dzieci, w którym każdy mógł spróbować swoich sił.

fot. Paweł Skraba