Widzew Łódź chce powtórzenia meczu z Wisłą Kraków. Prezes “Białej Gwiazdy” zabrał głos

Widzew Łódź chce powtórzenia meczu z Wisłą Kraków. Prezes “Białej Gwiazdy” zabrał głos
Icon Sport

Choć od zakończenia ćwierćfinałowego spotkania Pucharu Polski minęło już trochę czasu, to wciąż w mediach trwa dyskusja na temat tego starcia. Jak się okazuje, Widzew Łódź chce powtórzenia meczu z Wisłą Kraków i do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynął nawet wniosek w tej sprawie. Odnośnie tej całej sytuacji wypowiedział się prezes krakowskiego klubu, Jarosław Królewski.

Środowe starcie w ćwierćfinale Pucharu Polski dostarczyło wielu emocji. Ostatecznie Wisła Kraków po dogrywce wyeliminowała Widzew Łódź, jednak w tym spotkaniu nie brakowało zastrzeżeń do pracy arbitra. Sporo mówi się o tym, że wyrównujący gol dla “Białej Gwiazdy” nie powinien zostać uznany. Sędzia Damian Kos stwierdził jednak, że bramka została zdobyta prawidłowo.

Widzew Łódź kontra Wisła Kraków. Będzie powtórka meczu?

Choć Widzew Łódź chce powtórzenia meczu z Wisłą Kraków, to prezes “Białej Gwiazdy” Jarosław Królewski stwierdził, że jego klub nie zamierza potraktować tego poważnie. “Potwierdzam, że Wisła Kraków otrzymała protest złożony przez Widzew Łódź. Klub nie będzie traktował jednak tego wniosku poważnie i nie zamierza się na obecnym etapie odnosić do sprawy” – napisał na portalu X (dawniej Twitter).

“Niezależnie od ścieżki formalnej, krótki komentarz z mojej strony. Warto zwrócić uwagę na wiele innych zdarzeń w trakcie spotkania (np. brak czerwonej kartki dla zawodnika Widzewa po faulu na Dawidzie Szocie), które budziły kontrowersji. Poza tym, Wisła Kraków była zdecydowanie lepszą drużyną w tym meczu. Wygrała zasłużenie. Duch sportu zwyciężył” – spuentował swój wpis na portalu społecznościowym Jarosław Królewski.

Niezależnie od protestów łódzkiego klubu, w piątek odbyło się losowanie par półfinałowych Pucharu Polski i Wisła Kraków poznała już swojego rywala. Okazało się, że “Biała Gwiazda” zmierzy się na tym etapie z Piastem Gliwice, a więc pogromcą Rakowa Częstochowa. W ćwierćfinałowym meczu “Medaliki” poległy z kretesem, przegrywając aż 0:3.