Wojciech Szczęsny może niebawem przedłużyć kontrakt z Juventusem

Wojciech Szczęsny może niebawem przedłużyć kontrakt z Juventusem
Icon Sport

Polski bramkarz od wielu lat pozostaje podstawowym golkiperem zespołu “Starej Damy”. Może się okazać, że ten status utrzyma przez o wiele dłuższy czas. Włoskie media donoszą, że Wojciech Szczęsny może niebawem przedłużyć kontrakt z Juventusem. Według nich wykonano już pierwszy krok w negocjacjach z reprezentantem Biało-Czerwonych i niebawem raczej można spodziewać się kolejnych informacji w tej sprawie.

Wojciech Szczęsny trafił do Juventusu w 2017 roku. Jego obecna umowa z turyńskim klubem wygasa w 2025 roku. Co ciekawe, ostatnie przedłużenie kontraktu Polaka miało miejsce jeszcze w tym roku. Mimo tego obie strony chcą zabezpieczyć się na przyszłość i ponownie usiąść do rozmów w tym temacie.

Włosi informują, że Wojciech Szczęsny może niebawem przedłużyć kontrakt z Juventusem

Włoska gazeta “La Gazetta dello Sport” podaje, że postanowiono wykonać pierwszy krok w sprawie przedłużenia kontraktów z bramkarzami Juventusu. “Do Bożego Narodzenia klub chce zakończyć remont defensywy. Rozpoczęto rozmowy ze Szczęsnym i Bremerem, ale nie zostały one jeszcze zakończone” – podaje dziennik.

Brakuje szczegółów dotyczących tego, jak dokładnie miałby wyglądać nowy kontrakt Wojciecha Szczęsnego. Warto przypomnieć, że niedawno “Tuttosport” podał ciekawe informacje na temat warunków polskiego bramkarza w Juventusie. Według tych informacji reprezentant Biało-Czerwonych jest drugim najlepiej zarabiającym zawodnikiem w Serie A. Tylko Dusan Vlahović może ponoć liczyć na większą pensję niż Wojciech Szczęsny.

Według informacji z “La Gazetta dello Sport” Wojciech Szczęsny może niebawem przedłużyć kontrakt z Juventusem, a warto dodać, że polski bramkarz bardzo dobrze spisuje się w bieżącym sezonie. Do tej pory reprezentant Biało-Czerwonych rozegrał 10 meczów w Serie A i zachował w nich 7 czystych kont. Okazję na wyśrubowanie tych statystyk Polak będzie miał już w tę niedzielę, choć na “Starą Damę” czeka trudne wyzwanie. Podopieczni Massimiliano Allegriego zmierzą się z Interem Mediolan. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o 20:45.

Czytaj też: Jakub Moder wraca do gry w Premier League. Trener Brighton potwierdza