WTA Madryt. Magda Linette jednak zagra w głównej drabince? Jest na to szansa

Wszyscy wyczekiwaliśmy na kolejne emocje, związane z występami Igi Świątek. Zadawaliśmy sobie pytanie, czy Polka przedłuży trwającą 23 zwycięstw serię oraz czy zdobędzie piąty tytuł z rzędu. Na odpowiedzi na te pytania musimy jeszcze poczekać, bowiem najlepsza polska tenisitka poinformowała, że ostatecznie nie weźmie udziału w Mutua Madrid Open z powodu kontuzji ramienia. Czas więc na regenerację i odpoczynek przed Rzymem oraz French Open. Komu zatem kibicować? Niewykluczone, że ostatecznie w Madrycie zobaczymy Magdę Linettę, która co prawda odpadła w decydującym meczu kwalifikacji.

Magda Linette jednak zagra w Mutua Madrid Open 2022?

30-letnia Polka rywalizowała w kwalifikacjach WTA Madryt. W pierwszym meczu Linette ograła 2:0 znacznie niżej notowaną Ukrainkę, Katerynę Baindl. Drugą, a zarazem ostatnią przeszkodą na drodze do drabinki głównej turnieju w Madrycie była Anna Karolina Schmiedlova. Notowana na 89. miejscu rankingu WTA Słowaczka postawiła Polce trudne warunki. Linette przegrała pierwszego seta 2:6, w drugim wróciła do gry, wygrywając 6:1, ale w decydującej partii, po zaciętym trzecim secie lepsza okazała się Słowaczka – 7:6 (4). W związku z tym Schmiedlova awansowała do WTA Madryt, a Magda Linette… musi czekać.

WTA Madryt Magda Linette

Niewykluczone, że 30-latkę zobaczymy w głównej drabince Mutua Madrid Open 2022. Wszystko ze względu na rezygnację… Igi Świątek. Linette może wystąpić w pierwszym turnieju jako szczęśliwa przegrana. Czy tak się jednak stanie? Musimy poczekać na zakończenie kwalifikacji do turnieju w Madrycie. Trzymamy kciuki.