Wyspy Owcze – Polska skrót, bramki i wynik meczu (12.10.2023)

Wyspy Owcze - Polska skrót
Icon Sport

Reprezentacja Polski pokonała Wyspy Owcze 2:0. Był to debiut Michała Probierza w roli selekcjonera biało-czerwonych. “Polski Guardiola” odczarował klątwę i jest pierwszym po Januszu Wójciku selekcjonerem, który wygrał mecz w debiucie z kadrą. Poniżej znajdziesz ze spotkania Wyspy Owcze – Polska skrót wideo.

Skrót meczu Wyspy Owcze – Polska: bramki wideo

Poniżej sprawdzisz ze starcia Wyspy Owcze – Polska bramki w formie wideo i krótki opis wygranego przez nas 2:0 spotkania.

Dzisiejszy mecz rozpoczął się kapitalnie dla reprezentacji Polski. Farerzy popełnili błąd przy wyprowadzeniu piłki, przejął ją Piotr Zieliński i przytomnie wyłożył przed pole karne do Sebastiana Szymańskiego. Gracz Fenerhabce ze spokojem opanował futbolówkę i technicznym strzałem nie dał szans bramkarzowi rywali. Była 4 minuta spotkania. Oto gol Sebastiana Szymańskiego:

W 65. minucie meczu wynik na 2:0 podwyższył, a jak się później okazał ustalił rezerwowy Adam Buksa. Dobrą akcją na lewej flance boiska popisał się Przemysław Frankowski, który wszedł na wysokość pola karnego i precyzyjnie dograł w jedenastkę do Adama Buksy, a ten strzałem głową nie dał szans bramkarzowi rywali. Oto gol Adama Buksy:

Wyspy Owcze – Polska skrót meczu: udany debiut Michała Probierza

Można powiedzieć, że wynik meczu Wyspy Owcze – Polska jest lepszy, niż gra biało-czerwonych. Polacy mieli swoje akcenty, ale nie potrafili na przekroju całego spotkania zdominować Farerów. Najważniejsze są jednak trzy punkty i fakt, że Albania pokonała dzisiaj Czechów. Dzięki temu biało-czerwoni awansowali na drugie miejsce w grupie, wyprzedzając o jeden punkt zarówno Czechów, jak i Mołdawię. Polacy tracą w tym momencie 4 “oczka” do liderującej Albanii. Warto jednak podkreślić, że drugie miejsce także daje bezpośredni awans na Euro 2024. Przypominamy, że z meczu Wyspy Owcze – Polska skrót sprawdzić możesz powyżej.