Zawodnicy z Lubelszczyzny walczyli na gali MMA w Lublinie

Zawodnicy z Lubelszczyzny walczyli na gali MMA w Lublinie

Grzegorz Lipski z MMA Łęczna i Roksana Prucnal z MKS Sambo Chełm (na zdjęciu po lewej) walczyli w oktagonie na wczorajszej gali ProMMAc: Po prostu walcz, w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie. Oboje jednak musieli uznać wyższość swoich rywali.

Zawodnik z Łęcznej stoczył świetną walkę z Emilem Różewskim z warszawskiej Fanga Fight Team. Zresztą wszystkie dotychczasowe zawodowe starcia, w których występował Grzegorz Lipski były bardzo efektowne i żadne z nich nie skończyło się w regulaminowym czasie.Do wczoraj. 39-letni łęcznianin bowiem przegrał decyzją sędziów. Jednak nie ma on powodów do wstydu, ponieważ jego przeciwnik to jeden z większych talentów polskiego MMA.

Zawodnik może jedynie żałować tego, że nie udało mu się wygrać przed własną publicznością, ponieważ bardzo możliwe, że była to jego ostatnia walka w karierze.

Publiczności bardzo podobała się również walka kobiet, pomiędzy Roksaną Prucnal z Chełma i Katarzyną Lubońską z GŁD Team Piła. 18-letnia zawodniczka z MKS Sambo Chełm dwukrotnie wychodziła zwycięsko ze starć w parterze, jednak w stójce zdecydowanie lepsza była rywalka i to ona zasłużenie wygrała decyzją sędziów.

Ponadto podczas gali odbyły się jeszcze cztery zawodowe walki. Michał Wiencek (Berserkers Team Bielsko Biała) decyzją sędziów wygrał z Michałem Golańskim (Contender Kamienna Góra), Oskar Piechota (Piranha Grapplint Team) pokonał przed czasem Włocha Mattie Schiavolin z Padwy, z kolei Francuz Mickael Lebout z Paryża także przed czasem zwyciężył z Arturem Odzimkowskim (Radomski Klub Taekwondo). W walce kończącej gale federacji ProMMAc, Piotr Wawrzyniak (Gamness Team Poznań) decyzją sędziów pewnie wygrał z Antonim Chmielewskim (Gwardia Warszawa).

Natomiast wieczór otworzyli amatorzy, którzy zmierzyli się w Turnieju Młodych Talentów. I miejsce i kontrakt na zawodową walkę zdobył Adam Tokarski (Luta Livre Team Rzeszów), który w starciu finałowym już podczas głównej części imprezy pokonał decyzją sędziów równie rewelacyjnie spisującego się podczas tego turnieju, Jakuba Martysa (Akademia Holistyczna Skarżysko). W półfinałach zawodów odpadli Igor Michaliszyn z Dąbrowy Górniczej (przegrał z Martysem) oraz Piotr Karnicki z Wrocławia (przegrał z Tokarskim).

Zaś już w ćwierćfinałach odpadli Sergiusz Uzarek z Dąbrowy Górniczej (przegrał z Michaliszynem), Rami Hamdan z Rzeszowa (przegrał z Martysem), Marcin Kołek ze Skarżyska Kamiennej (przegrał z Tokarskim) oraz Piotr Sermak z Krakowa (przegrał z Karnickim).