Kolejne zmiany w MKS-ie Selgros Lublin

Kolejne zmiany w MKS-ie Selgros Lublin

Sezon urlopów w MKS-ie Selgros Lublin zaczął się na dobre, a władze klubu nadal prowadzą ofensywę kadrową. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji ekipę mistrza Polski zasili zdolna bramkarka młodego pokolenia, Aleksandra Januchta.

Występująca ostatnio w Koronie Handball Kielce (I liga) szczypiornistka, to wychowanka innego, nieistniejącego już kieleckiego klubu – KKS-u. 20-letnia golkiperka jest absolwentką płockiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a także kolejną zawodniczką polskiej młodzieżówki, prowadzonej przez Monikę Marzec, która zagra w przyszłym sezonie w MKS-ie Selgros. Przypomnijmy, że kontrakt z klubem z Koziego Grodu podpisała już tegoroczna absolwentka SMS-u, Aleksandra Rosiak.

Dokładnie odwrotny kierunek niż Aleksandra Januchta obrała, o czym również informowaliśmy, rozgrywająca Honorata Syncerz, która po trzech sezonach spędzonych w Lublinie powraca do stolicy województwa świętokrzyskiego.

Przypomnijmy, że po stronie strat kadrowych, jakie lubelski klub zaliczył po zakończeniu zmagań, są: obrotowa Joanna Szarawaga (Vistal Gdynia), bramkarka Ekaterina Dzhukeva (brak klubu), skrzydłowa Jessica Quintino (HC Odense – Dania) oraz jej zmienniczka na prawym skrzydle – Karolina Bijan (liga niemiecka). Lubelski klub pozostaje nadal bez nominalnej zawodniczki na tej pozycji.

Po stronie zysków – oprócz wspomnianej Rosiak – (wychowanka Zagłębia Lubin) wymienić już można Dagmarę Nocuń (kolejna z kadrowiczek trenerki Marzec), wracającą z wypożyczenia do MKS-u Olimpia-Beskid Nowy Sącz. Miejsce popularnej “Dżony” zajmie z kolei na kole Sylwia Matuszczyk (poprzednio Start Elbląg).