Znamy pary 1/2 finału Fortuna Pucharu Polski!

Znamy pary 1/2 finału Fortuna Pucharu Polski!

Olimpia Grudziądz, Legia Warszawa, Lech Poznań oraz Raków Częstochowa znalazły się w najlepszej czwórce tegorocznej edycji Fortuna Pucharu Polski. Dzisiaj przeprowadzone zostało losowanie, dzięki czemu znamy pary 1/2 finału Pucharu Polski.

1/2 finału Fortuna Pucharu Polski – pary, terminarz, kiedy?

Losowanie odbyło się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Lech Poznań zagra z niespodzianką tej edycji, Olimpią Grudziądz. Legia Warszawa zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Wiemy też, kiedy zostaną rozegrane mecze 1/2 finału Pucharu Polski. Oto półfinały i daty:

  • Olimpia Grudziądz – Lech Poznań (5-6 kwietnia 2022)
  • Raków Częstochowa – Legia Warszawa (5-6 kwietnia 2022)

Wszystko wskazuje na to, że faworytami do awansu do finału Pucharu Polski są zespoły Lecha Poznań i Rakowa Częstochowa. Chociaż Kolejorz musi uważać na Olimpię, bo poznaniacy potrafią przegrywać z niżej notowanymi rywalami, jak chociażby Błękitni Stargard przed kilkoma laty. Raków zagra z Legią, dla której Fortuna Puchar Polski jest ostatnią przepustką do europejskich pucharów w przyszłym sezonie.

Wyznaczono też rezerowwy termin 1/2 finału Fortuna Pucharu Polski na tydzień później. Wiadomo też, że mecz finałowy odbędzie się 2 maja 2021. Finał Pucharu Polski będzie gościł na Arenie Lublin.