Żużel. To już przesądzone! Finał mistrzostw Europy w Chorzowie

Żużel. To już przesądzone! Finał mistrzostw Europy w Chorzowie
fot. Icon Sport

Jest już przesądzone, że wielki finał przyszłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Europy odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Taką informację przekazali promotor cyklu Tauron Speedway Euro Championship  – firma One Sport, wraz z FIM Europe. 

SEC znów zawita do Chorzowa!

Żużel znów zawita do chorzowskiego “Kotła Czarownic”. Z perspektywy trybun tego obiektu zmagania żużlowców będzie można śledzić po pięciu latach przerwy (ścigano się tam w latach 2018-2018).

Wracamy na Stadion Śląski, ponieważ Indywidualny Mistrz Europy zasługuje na to, by odebrać trofeum na oczach dziesiątek tysięcy kibiców. Śląsk to region, w którym kibice żyją żużlem, dlatego idea, by zebrać ich wszystkich na trybunach legendarnego stadionu wydaje się trafiona. Mając za sobą dwa finały rozegrane na Stadionie Śląskim jesteśmy przekonani, że przyszłoroczne zmagania, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym odbędą się na najwyższym możliwym poziomie – powiedział Karol Lejman z One Sport.

Radości z powrotu SEC do Chorzowa nie kryje też prezydent FIM Europe Michał Sikora.

– To fantastyczna wiadomość, że Speedway Euro Championship po pięciu latach ponownie wraca na Stadion Śląski. To legendarne miejsce dla polskiego żużla. To właśnie w Chorzowie, 50 lat temu pierwszy złoty medal dla Polski zdobywał nieodżałowany Jerzy Szczakiel. Jestem naprawdę zbudowany tą informacją, ponieważ pamiętam imprezy SEC z 2018 i 2019 roku. Cieszę się, że cykl SEC ciągle się rozwija, a Promotorzy szukają możliwości, aby dostarczyć Kibicom i zawodnikom niezapomnianych wspomnień – zaznaczył.

Zmagania w ramach Tauron SEC w Chorzowie odbędą się 21 września 2024 roku. Będzie to wielki finał walki o mistrzostwo Europy. Gospodarze pozostałych trzech turniejów ogłoszeni zostaną najpewniej w styczniu.