Australian Open 2023: kto nie zagra? Lista nieobecnych

Australian Open 2023: kto nie zagra? Lista nieobecnych

Już tylko tydzień dzieli nas od rozpoczęcia drabinki głównej Australian Open 2023. Kto nie zagra w Melbourne? Lista nieobecnych nieco się wydłużyła. Nie brakuje na niej wielkich nazwisk. 

Kto nie zagra w Australian Open 2023? Nieobecni

Przypomnijmy, że rywalizacja w Australian Open 2023 rozpocznie się już 16 stycznia 2023 roku, a wielkoszlemowy turniej zwieńczy finał mężczyzn, którego rozegranie zaplanowano na 29 stycznia 2023. Wiemy już, kto nie zagra w Australian Open 2023. Część tenisistów wypadła dosłownie na ostatniej prostej przed początkiem turnieju Australian Open 2023. Kto nie zagra? Sprawdź poniżej.

Carlos Alcaraz

Niewątpliwie największą stratą dla organizatorów będzie nieobecność Carlosa Alcaraza. 19-letniemu Hiszpanowi, który jest liderem światowego rankingu dokucza mięsień półbłoniasty prawej nogi. Bardzo chciał zagrać na Australian Open 2023, ale kontuzja okazał się groźniejsza. W zeszłym roku Alcaraz wygrał US Open. Poprzez jego nieobecność, na Australian Open 2023 dojdzie do sytuacji bez precedensu. Otóż, drugi sezon z rzędu Wielki Szlem w Melbourne odbędzie się bez lidera światowego rankingu. W 2022 roku nie zagrał bowiem Novak Djoković, który odmówił przyjęcia szczepionki przeciwko koronawirusowi. Teraz Djoko jest gotowy do gry i niezwykle zmobilizowany, żeby wygrać otwierający sezon Wielki Szlem w Australii.

Naomi Osaka

Tegoroczny Australian Open odbędzie się także bez udziału Naomi Osaki. Japonka była nieuchwytna w ostatnich dniach i  organizatorzy poinformowali tuż przed turniejem, że zabraknie jej w stawce. Co ciekawe, Naomi Osaka wygrywała Australian Open w przeszłości dwukrotnie, a mianowicie w latach 2019 i 2021.

Problemy 25-latki rozpoczęły się podczas Roland Garros w 2021 roku, kiedy wycofała się z rywalizacji, a następnie przyznała, że od długiego czasu boryka się z depresją. Od września 2022 roku, od turnieju w Tokio, Naomi Osaka nie pojawiła się już na korcie. Wielu sugeruje, że to może oznaczać koniec jej kariery. Chociaż niewykluczone, że Japonka spróbuje jeszcze wrócić na szczyt. Umiejętności ku temu ma, ale musi ułożyć swoją głowę.

Venus Williams

Kto nie zagra w Australian Open 2023? Następnym wielkim nazwiskiem jest Venus Williams. 42-letnia legenda tenisa otrzymała od organizatorów dziką kartę. Jednak Amerykankę, podobnie jak Alcaraza, wykluczyła kontuzja. W związku z tym na Australian Open 2023 nie zagra.

Venus Williams nabawiła się kontuzji podczas ubiegłotygodniowego turnieju w nowozelandzkim Auckland. Co ciekawe, Williams aż 22. krotnie występowała na Australian Open, dwukrotnie docierając do finału imprezy. Nigdy jej się nie udało wygrać w Melbourne, ale na koncie ma aż siedem wielkoszlemowych triumfów.

Paula Badosa

Zajmująca 11. miejsce w rankingu WTA Hiszpanka wycofała się na dwa dni przed startem Australian Open 2023. Paula Badosa nabawiła się kontuzji podczas poprzedzającego zmagania w Melbourne turnieju w Adelajdzie. To olbrzymi dramat dla Hiszpanki, bowiem w ostatnim czasie znajdowała się w wybornej wręcz formie. Badosa awansowała do półfinału turnieju WTA w Adelajdzie, ale nie wyszła na kort z powodu kontuzji. Wkrótce potem potwierdziła, że z powodu urazu rezygnuje z występu na Australian Open 2023.

Alja Tomljanović

Alja Tomljanović wciąż nie wyleczyła urazu kolana, którego nabawiła się podczas reprezentacyjnego turnieju United Cup. 35. rakieta świata do końca walczyła o udział na Australian Open 2023, ale zdrowie nie pozwoli na występ w Melbourne. Choć Alja nie była zaliczana do grona ścisłych faworytek, to z pewnością będzie jej brakować w Melbourne.

Australian Open 2023 – kto nie zagra?

Oprócz wskazanych już wyżej tenisistów, którzy mieli być jednymi z największych gwiazd w Melbourne, lista nieobecnych Australian Open 2023 jeszcze się nieco wydłużyła. Ze zgłoszonych zawodników wypadł między innymi Kamil Majchrzak. Wokół Polaka rozpętała się afera dopingowa.

Oto kompletna lista kto nie zagra w Australian Open 2023:

  • Reilly Opelka
  • Kamil Majchrzak
  • Gael Monfils
  • Carlos Alcaraz
  • Naomi Osaka
  • Venus Williams
  • Sara Sorribes Tormo
  • Qiang Wang
  • Paula Badosa
  • Alja Tomljanović