Australian Open 2023 kiedy grają Polacy: Linette, Zieliński, o której?

Australian Open 2023 Polacy

W trakcie Australian Open 2023 Polacy nie stanowią najliczniejszego grona tenisistów, ale z całą pewnością, będą wywoływać największe emocje na twarzach rodzimych kibiców. Warto wiedzieć nie tylko kto gra, ale też kiedy grają Polacy i z kim w Australian Open 2023.

Kiedy grają Polacy i z kim na Australian Open 2023?

  • Magda Linette – Aryna Sabalenka, 26 stycznia 2023 około 11:00 czasu polskiego.
  • Nys / Zieliński – Chardy / Martin, 26 stycznia 2023 około 3:00 czasu polskiego.

Kiedy grają Polacy na Australian Open 2023? Z kim?

Jeśli chodzi o Magdę Linette, to osiągnęła ona swój życiowy sukces i zagra teraz w półfinale. Kiedy gra Linette z Sabalenką o finał Australian Open 2023? Mecz już 26 stycznia 2023 około godziny 11:00 czasu polskiego. Wcześniej o 9:30 odbędzie się pierwszy półfinał pań, pomiędzy Rybakiną, a Azarenką.

W półfinale Australian Open 2023 w grze podwójnej jest Jan Zieliński. Polak w parze z Hugo Nysem zagrają przeciwko duetowi Chardy / Martin. Ten mecz również 26 stycznia 2023, lecz nieco wcześniej. Kiedy gra Jan Zieliński? Około 3:00 czasu polskiego.

Hubert Hurkacz odpadł z Sebastianem Kordą, który od turnieju w Adelajdzie, gdzie grał w finale z Novakiem Djokoviciem, utrzymuje wysoką formę. W trzeciej rundzie Korda wyrzucił jednego z faworytów AO 2023, a więc Daniła Miedwiediewa. Iga Świątek przegrała z Eleną Rybakiną.

Wszystkie daty i godziny podano w czasie polskim. Wiedząc, kiedy grają Polacy i z kim na Australian Open 2023, warto trzymać kciuki za biało-czerwonych!

Australian Open 2023: Polacy, którzy grają w Melbourne

W tegorocznym Australian Open Polacy, którzy będą nas reprezentować to trójka, a mianowicie Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Magda Linette. Szczerze mówiąc, liczyliśmy na większą, polską reprezentancję w Melbourne, ale Kamil Majchrzak został zawieszony za doping, a Magdalena Fręch odpadła w drugiej rundzie eliminacji. Wobec tego, ściskamy kciuki za Świątek, Linette i Hurkacza.

Iga Świątek

Jak zaprezentują się w Australian Open 2023 Polacy? Oczywiście, największe nadzieje wiążemy z występem Igi Świątek. Polka miała fenomenalny sezon 2022, kiedy sięgnęła po dwa wielkoszlemowe tytuły (French Open, US Open) oraz wygrała kilka ważnych turniejów. Świątek jest nieustannie liderką światowego rankingu z ogromną przewagą, a w końcówce grudnia potwierdziła wysoką formę na World Tennis League, a później podczas United Cup.

Iga Świątek ma na swoim koncie trzy wielkoszlemowe tytuły i teraz powalczy o czwarty. Jeszcze nigdy nie wygrała Australian Open. Przed rokiem Iga Świątek zaszła tutaj do półfinału, gdzie musiała uznać wyższość Daniele Collins. Ta z kolei przegrała wielki finał z Ashleigh Barty. We wcześniejszych latach, a więc odpowiednio 2021 i 2020, Iga Świątek Australian Open kończyła na czwartych rundach, przegrywając z Kontaveit i Halep. Teraz Polka jest zdecydowaną faworytką i liczymy na to, że pokaże to na kortach w Melbourne.

Hubert Hurkacz

Ciężko rozgryźć ostatnią dyspozycję Huberta Hurkacza. Polak potrafi zagrać na najwyższym poziomie, ale miewa też bezbarwne występy. Powiedzieć o tym, że jego formie brakuje stabilizacji, to jakby nie mówić nic. Hurkacz, który zajmuje w rankingu ATP 11. miejsce zagra oczywiście na Australian Open 2023. Polacy liczą na jego dobry występ, bowiem choć Hurkacz uznawany jest za tenisistę, preferującego twarde korty, to w Melbourne nie świętował jeszcze żadnych większych sukcesów.

Hubert Hurkacz przed rokiem na Australian Open odpadł w drugiej rundzie. Dwa lata temu było gorzej, gdyż pożegnał się już z Melbourne w pierwszym meczu, a w 2020 roku również zakończył rywalizację w Australian Open na drugiej rundzie. Teraz liczymy zdecydowanie na więcej. I uważamy, że jak najbardziej stać Hurkacza na to, aby powalczyć chociażby o ćwierćfinał Australian Open 2023. Polacy trzymają za to kciuki!

Magda Linette

Nasza trzecia reprezentantka na Australian Open 2023, a więc Magda Linette ma teoretycznie najmniejsze szanse na sukces, ale niczego nie można przekreślać. Zwłaszcza, że Magda Linette pokazała już wiele razy, że potrafi płatać figle najlepszym. Aktualnie Magda Linette klasyfikowana jest na 46. miejscu rankingu WTA.

Do tej pory na Australian Open Magda Linette zaszła najdalej do trzeciej rundy, a miało to miejsce przed rokiem. W 2021 roku Linette nie grała w drabince głównej, a w 2020 roku musiała pożegnać się z wielkoszlemowym turniejem w Melbourne już w pierwszej rundzie rywalizacji.