Eliminacje Euro 2024 tabela i wyniki (Grupa E)

eliminacje Euro 2024 tabela
fot. Icon Sport

Trwa walka o wyjazd na mistrzostwa Europy 2024. Jak obecnie prezentuje się eliminacje Euro 2024 tabela polskiej grupy? Rzućmy okiem na najważniejsze statystyki w kontekście batalii o wymarzoną przepustkę.

Eliminacje Euro 2024 – Grupa E tabela

Poniżej zamieszczona została aktualna tabela grupa E eliminacje Euro 2024. Niewątpliwie warto uważnie się z nią zapoznać. Serdecznie do tego zachęcamy.

1. Albania 10
2. Czechy 8
3. Mołdawia 8
4. Polska 6
5. Wyspy Owcze 1

Grupa E – wyniki eliminacji Euro 2024

Znamy kolejne eliminacje Euro 2024 wyniki grupy E! 7 września z uwagi na nieparzystą liczbę drużyn pauzować musieli reprezentanci Czech. Doszło więc do bezpośrednich spotkań Wysp Owczych z Mołdawią oraz Albanii z reprezentacją Polski.

Jakie wyniki tym razem padły i kto spisał się lepiej? Oto rezultaty meczów rozegranych 10 września 2023 roku – eliminacje Euro 2024 grupa E:

  • Wyspy Owcze – Mołdawia 0:1
  • Albania – Polska 2:0

Podobno grupa eliminacyjna grupa E do Euro 2024 miała być tak łatwa, że awans z niej w wykonaniu Biało-czerwonych to tylko przyjemna formalność. Po raz kolejny okazało się jednak, że życie pisze bardzo interesujące scenariusze.

Albański kocioł ma już na swoim koncie kolejną ofiarę. Tym razem jest nią niestety reprezentacja Polski. Do czasu anulowanego gola Jakuba Kiwiora gra podopiecznych Fernando Santosa nie wyglądała w sumie najgorzej. Interwencja VAR-u i cofnięte trafienie defensora Arsenalu stały się niestety przysłowiowym gwoździem do trumny.

I tak wystarczająco nakręconych Albańczyków pobudził jeszcze przepiękny gol Jasira Asaniego. Takie bramki zdarzają się raz na 100 meczów. Niestety tym razem miało to miejsce właśnie podczas potyczki z Lewym i spółką.

W dalszym fragmencie meczu było już niestety tylko gorzej i w związku z tym wróciły demony przeszłości. Nic w tych eliminacjach nie zależy już w zasadzie od nas. Nawet mimo zwycięstw w trzech kolejnych pojedynkach możemy nie uzyskać bezpośredniego awansu do turnieju głównego. Zostaje zatem udział w barażach, a tam wbrew pozorom wcale nie będzie łatwo.

Kolejne potknięcie reprezentantów Polski wykorzystali Mołdawianie, którzy dzięki skromnej wygranej nad Wyspami Owczymi…ponownie wskoczyli tuż przed Polaków na lokatę numer trzy. Gdyby ktoś przed startem tych kwalifikacji powiedział nam, że na finiszu zmagań będzie nas wyprzedzała taka futbolowa potęga jak Mołdawia, to uznalibyśmy zapewne, że jest niespełna rozumu. Rzeczywistość jest jednak bardzo bolesna.

Co zatem z dalszym losem naszych Orłów? Niewykluczone, że do październikowych spotkań kadrę będzie przygotowywał już inny selekcjoner. Wszystko powinno wyjaśnić się lada chwila.

Eliminacje Euro 2024 – terminarz Grupy E

Kiedy kolejne mecze reprezentacji Polski, jeżeli chodzi o eliminacje Euro 2024 grupa E?

12 października 2023
Wyspy Owcze – Polska

15 października 2023
Polska – Mołdawia

17 listopada 2023
Polska – Czechy
Na pewno warto uważnie śledzić pojedynki z udziałem biało-czerwonych. Mamy nadzieje, że zagwarantują nam mnóstwo pozytywnych emocji i będą notować wygraną za wygraną. Najbliższe spotkanie Polski dopiero 7 września. Wówczas zagramy u siebie z Wyspami Owczymi.