Euro 2024 Grupa B – kursy i faworyci. Albańczycy czarnym koniem rywalizacji?

Na Euro 2024 grupa B to ten zestaw drużyn, który śmiało można nazywać “grupą śmierci”. Kto ma największe szanse na wygraną? Jak będzie wyglądał ostateczny układ sił w tym prestiżowym gremium? Oto moje subiektywne typy wraz z krótką analizą. Serdecznie zapraszam.

Euro 2024 Grupa B – kursy na zwycięzcę grupy

Jeśli w jednej grupie znajdują się dwie z trzech najbardziej utytułowanych drużyn w całej dotychczasowej historii ME to ogromne emocje związane z wyłonieniem zwycięzcy mamy właściwie jak w banku. Pamiętajmy, że na dokładkę mamy tam także brązowych medalistów MŚ w Katarze oraz jedną z prawdziwych rewelacji turnieju kwalifikacyjnego. Ojj będzie się działo drodzy Państwo! Co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości.

Dla bukmachera Superbet jest właściwie jasne, że na Euro 2024 grupa B padnie łupem podopiecznych Luisa de la Fuente. Czy jest to prognoza słuszna? Tego oczywiście dowiemy się po ostatnim meczu pierwszej fazy rozgrywek, ale bazując na ostatnich meczach w wykonaniu La Furia Roja, rzeczywiście można dać wiarę takiemu scenariuszowi.

Drudzy w kolejce po triumf w początkowej rundzie turnieju zdają się być aktualni mistrzowie Europy Włosi. W szeregach Azzurrich od Euro 2020 zaszło dość sporo zmian i ich dyspozycja na niemieckim turnieju jest w zasadzie wielką niewiadomą. Podobnie zresztą jak i poczynania reprezentacji Chorwacji, która awans na ME w Niemczech uzyskała dopiero z drugiego miejsca w swojej grupie, plasując się tuż za plecami Turków.

Albania przystępuje natomiast do mistrzostw Starego Kontynentu w charakterze kopciuszka. W jej przypadku ugranie choćby jednego punktu będzie należało uznać za ogromny sukces.

Kto wygra Grupę B Euro 2024? Typy na zwycięzcę

Idąc tokiem myślenia analityków ustalających kursy bukmacherskie na triumfatora grupy B, także jestem zdania, iż awans z pierwszej lokaty niemalże w kieszeni mają trzykrotni mistrzowie Europy. Co prawda w ich szeregach brak w tej chwili zawodników pokroju Carlesa Puyola czy też Xabiego Alonso, ale nadal jest to team mogący zdziałać naprawdę sporo.

euro-2024-grupa-b
fot. Icon Sport

Walka o drugą pozycję rozegra się pomiędzy Włochami a kadrą dowodzoną przez Zlatko Dalica. Ciężko stwierdzić, która z tych drużyn ma większe sukcesy na imprezach rangi międzynarodowej podczas minionej dekady, ale pewne jest bez wątpienia to, iż żadna z nich nie odpuści choćby na moment.

Największą zagadką jest na pewno kadra Albanii. W teorii będąc w jednej grupie z wyżej wymienionymi potęgami, nie można robić sobie zbyt dużych nadziei. Z drugiej jednak strony przykład Duńczyków z poprzedniego czempionatu to dobitny przykład przełożenia wielkiej determinacji na spektakularny sportowy wynik. Mówiąc w skrócie – jeśli się chce, to można zdziałać absolutnie wszystko. Sky is the limit.

Reasumując już całkowicie poważnie moje typy na dwoje szczęśliwców z pewnym awansem do fazy pucharowej to Hiszpania oraz Włochy. Ewentualna promocja z trzeciego miejsca może natomiast przypaść w udziale reprezentacji Chorwacji.