Speedway Grand Prix Polski – Warszawa 2022: zapowiedź, kiedy, o której, faworyci

Inauguracja Speedway Grand Prix 2022 przeszła już do historii. 14 maja odbędzie się druga runda – Speedway Grand Prix Polski 2022. Szykuje się prawdziwe święto polskiego speedwaya!

Speedway Grand Prix Polski 2022. Pierwszy triumf Polaka?

Podczas dotychczasowych turniejów SGP Warszawa Polacy co prawda potrafili jechać bardzo skutecznie i dostawać się do finałów, jednak do tej pory jeszcze żaden z nich nie stanął na Stadionie Narodowym na najwyższym stopniu podium.

Czy podczas Grand Prix Polski na żużlu 2022 ta niemoc zostanie przełamana? Jest to oczywiście jak najbardziej możliwe. Tym bardziej, że Bartosz Zmarzlik od początku sezonu prezentuje bardzo dobrą formę. Świetnie sprawuje się poza tym Maciej Janowski.

Warto odnotować, że SGP Polska wraca do Warszawy po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Kibice zatem bardzo długo czekali na to, by ponownie zobaczyć zmagania żużlowe na warszawskim obiekcie. Wszystko wskazuje na to, że Grand Prix Polski na żużlu 2022 z poziomu widowni zobaczy mnóstwo osób. Możliwy jest komplet.

GP Polski na żużlu. Kto jest faworytem?

Na pewno do grona faworytów Speedway Grand Prix Polski 2022 zaliczyć należy wspomnianych Bartosza Zmarzlika i Macieja Janowskiego. Ci dwaj zawodnicy doskonale radzą sobie w rozgrywkach PGE Ekstraligi, a ponadto udanie zainaugurowali walkę o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata i obecnie otwierają klasyfikację generalną cyklu – Zmarzlik jest pierwszy, a Janowski drugi.

Uważamy, że ci dwaj Polacy wjadą do finału imprezy w stolicy! Naszym zdaniem Zmarzlik będzie pierwszy lub drugi, a Janowski w najgorszym wypadku zakończy zmagania na czwartym miejscu.

Jakich jeszcze mamy faworytów GP Polski na żużlu? Sporo namieszać w trakcie turnieju na Stadionie Narodowym mogą Leon Madsen i Mikkel Michelsen. Oni również dobrze weszli w sezon i są wiodącymi postaciami w rozgrywkach PGE Ekstraligi. 

Naszym zdaniem podczas Speedway Grand Prix Polski 2022 dobrze pojechać może również “dzika karta”. Z takim statusem do rywalizacji przystąpi Maksym Drabik. Wrócił on do rywalizacji po zawieszeniu i pokazuje, że nie zapomniał, jak skutecznie walczyć na torze. Jest m.in. bardzo mocnym ogniwem Motoru Lublin.

Teoretyczne dywagacje to jedno, a praktyka – drugie. Czasami papierowe przewidywania nijak mają się do rzeczywistości, tym bardziej w żużlu. Tutaj często decyduje dyspozycja dnia. W analizach nie pomaga też to, że tor zostanie ułożony typowo pod te zawody, więc doświadczenie z poprzednich lat może na niewiele się zdać. Tak klasowi zawodnicy jak Janowski, Zmarzlik, Madsen czy Michelsen nie powinni mieć jednak problemu z tym, by odpowiednio się dopasować do nawierzchni na Stadionie Narodowym.

Grand Prix Polski na żużlu 2022. Kiedy i o której?

GP Polski na żużlu odbędzie się w Warszawie, na Stadionie Narodowym w dniu 14 maja (sobota). Początek zmagań został zaplanowany na godzinę 19:00.  Transmisja będzie dostępna na TTV (bezpłatnie), a także za pośrednictwem platformy Player. Warto obejrzeć, bo Grand Prix Polski na żużlu 2022 powinno przynieść sporo emocji.

FAQ

Kiedy Grand Prix Polski na żużlu?

  • 14 maja o godz. 19:00.

Gdzie typy na Grand Prix Polski w Warszawie?

  • W naszym tekście.

0 0 votes
Article Rating