To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Siatkarki LUK AZS UMCS Lublin przegrały trzeci mecz z drużyną MKS-u San-Pajda Jarosław i zakończyły swoje występy w II lidze siatkówki kobiet w tym sezonie. Ze względu na finały Akademickich Mistrzostw Polski spotkanie odbyło się tydzień później, niż pierwotnie planowano.

KOMENTARZ TRENERA

Jacek Rutkowski: – Po Akademickich Mistrzostwach Polski byliśmy lekko rozbici, bo nie mieliśmy możliwości przeprowadzenia treningu. Raz, że wypadł weekend majowy, a dwa, dziewczyny miały prawo być zmęczone. Przed tym meczem MKS San-Pajda Jarosław wzmocnił się Katarzyną Brydą, która ma za sobą grę w ŁKS-ie Łódź. Jakieś warunki na pewno postawiliśmy faworytowi. W pierwszym secie uciekła nam końcówka. W trzeciej partii natomiast prowadziliśmy 20:10, ale w pewnym momencie przegrywaliśmy 22:24. W czwartej odsłonie było odwrotnie. Przegrywaliśmy, lecz próbowaliśmy jeszcze pograć. Mogliśmy oczywiście przedłużyć swoje występy w II lidze, ale zagraliśmy na miarę swoich możliwości. Uważam, że w tym sezonie i tak osiągnęliśmy całkiem niezły wynik. 

MKS San-Pajda Jarosław – LUK AZS UMCS Lublin 3:1 (22:25, 17:25, 29:27, 20:25)

AZS UMCS: Aleksandra Krzyżak, Magdalena Bogusz, Natalia Gieroba, Dominika Wawerska, Adrianna Nejkauf, Paulina Konop, Katarzyna Bogdańska (libero), Sylwia Obszyńska, Iga Jarosińska,  Zuzanna Urbańska, Wiktoria Kowalska.


W dniach 26-29 kwietnia w Poznaniu odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet. Podopieczne Jacka Rutkowskiego uplasowały się na czwartej pozycji, a w klasyfikacji uniwersytetów sięgnęły po srebro. Dodatkowo do najlepszej szóstki zawodów wybrano libero LUK AZS UMCS Lublin, Paulinę Kłuś. – To nasz największy sukces. Na blisko dwieście zespołów udało nam się wywalczyć drugie miejsce wśród uniwersytetów. Nie mamy przecież drużyny pierwszoligowej, a te znalazły się za nami. Myślę, że trudno będzie powtórzyć ten wynik – komentuje szkoleniowiec.

WYNIKI AZS-U UMCS LUBLIN

Faza grupowa
AZS UMCS Lublin – Vistula Warszawa 2:0
AZS UMCS Lublin – Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu 1:2

Ćwierćfinał
AZS UMCS Lublin – PWSTE Jarosław 2:1

Półfinał
AZS UMCS Lublin – Akademia Leona Koźmińskiego 0:2

Mecz o 3 miejsce
AZS UMCS Lublin – PWSZ Krosno 0:3

SKŁAD AZS-U UMCS LUBLIN

Paulina Konop, Sylwia Obszyńska, Natalia Gieroba, Paulina Kłuś, Zuzanna Urbańska, Wiktoria Kowalska, Paulina Bryła, Iga Jarosińska, Sylwia Olejnik, Magdalena Abel, Kinga Broniec, Magdalena Borsuk, Jagoda Czarnowska, Paulina Nowak, Anna Targońska.

fot. Marek Jachorek (archiwum)