Ile zarobią polscy siatkarze za wygrane i złoty medal MŚ siatkarzy 2022? Nagrody budzą kontrowersje

Wszyscy zastanawiają się, ile zarobią polscy siatkarze za wygranie Mistrzostw Świata 2022? Pula nagród, którą przygotowała FIVB za złoty, srebrny, brązowy medal oraz pozostałe miejsca, nie zwala w nóg. Zwłaszcza, jeżeli zestawimy ją z innymi dyscyplinami.

ile zarobią polscy siatkarze

Tyle zarobią Polacy za wygranie MŚ w siatkówce 2022

Już dzisiaj finał MŚ siatkarzy 2022, Polska – Włochy. W katowickim Spodku liczmy na zwycięstwo biało-czerwonych. Federacja FIVB jakiś czas temu opublikowała kwoty, jakie otrzymają poszczególne reprezentacje. I tak oto wiemy, ile zarobi reprezentacja Polski za wygranie MŚ siatkarzy 2022. Podano także nagrody dla wicemistrzów świata, zdobywców brązowych medali i nie tylko.

Otóż, polscy siatkarze za złoty medal MŚ 2022 zarobią 200 tysięcy dolarów do podziału na całą drużynę. Największy paradoks jest taki, że za wygranie nie tak dawno temu zakończonej Ligi Narodów, zwycięzcy otrzymali do podziału 1 milion dolarów, a drugie miejsce 500 tysięcy dolarów. W przypadku MŚ siatkarzy 2022, wicemistrzowie otrzymają do podziału 125 tysięcy dolarów, a zdobywcy trzeciego miejsca 75 tysięcy dolarów.

Jak widać, kwota, którą zarobią Polacy za zdobycie złotego medalu MŚ siatkarzy 2022 nie powala na kolana. Liczy się jednak prestiż imprezy i olbrzymia radość, która miejmy nadzieję, że po zdobyciu Mistrzostwa Świata przed Polaków zapanuje w wielu biało-czerwonych domach.

Ile zarobią polscy siatkarze za złoty medal, ile dla wicemistrzów i brązowych medalistów?

Podsumujmy.

  • Mistrzowie Świata 2022 – 200 tysięcy dolarów do podziału.
  • Wicemistrzowie Świata 2022 – 125 tysięcy dolarów do podziału.
  • Brązowi medaliści MŚ siatkarzy 2022 – 75 tysięcy dolarów do podziału.