MŚ Siatkarek 2022 drabinka: z kim i kiedy grają siatkarki? Ćwierćfinały, półfinały, finał

MŚ Siatkarek 2022 drabinka: z kim i kiedy grają siatkarki? Ćwierćfinały, półfinały, finał

Czy awans Polek do najlepszej ósemki na świecie można nazwać sukcesem? Ależ oczywiście. Nawet trzeba! Po raz ostatni taki sukces miał miejsce dokładnie 60 lat temu! Wtedy całą imprezę Biało-czerwone zakończyły z brązowym medalem. Czy mistrzostwa świata w siatkówce 2022 drabinka jest na tyle korzystna, że w tym roku istnieje szansa na poprawę tego scenariusza? Kiedy grają siatkarki? Odpowiedź na każde z tych pytań w niniejszym tekście. Miłej lektury.

MŚ siatkarek 2022 ćwierćfinały

MŚ siatkarek 2022 ćwierćfinały, a dokładniej ich skład nie jest jeszcze do końca znany, gdyż dopiero w niedzielny wieczór oficjalnie zakończą się zmagania w grupie E. Wiemy jednak, jak będą przedstawiać się starcia, w których udział wezmą zespoły z grupy F. Oto i one:

  • Włochy – Chiny (11.10.2022 godz. 17:00)

Pod względem osiągnięć sprzed czterech lat pierwszy z ćwierćfinałów jest tym zdecydowanie najmocniej obsadzonym. Dużo większe szanse na końcowy sukces mają w tym przypadku Włoszki. Wszak mowa o aktualnych mistrzyniach Starego Kontynentu.

  • USA – Turcja (11.10.2022 godz. 17:30)

Turczynki wbrew początkowym zapowiedziom nie mogą pochwalić się formą, która sprawiałaby, że rywalki przegrywają mecze jeszcze przed ich rozpoczęciem. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że zwyciężczyniami tej pary będą reprezentantki Stanów Zjednoczonych.

  • Brazylia – Japonia (11.10.2022 godz. 20:00)

Tu także dystans dzielący obie opisywane reprezentacje podczas potyczek grupowych nie był zbyt znaczący. Równie wyrównane będzie więc z pewnością starcie o prawo do gry w najlepszej czwórce mistrzostw. Faworyt? Mimo wszystko chyba Brazylijki.

  • Serbia – Polska (11.10.2022 godz. 20:30)

Jako że w ośmiozespołowym gronie nie ma już właściwie słabych drużyn, to trudno tak naprawdę ocenić szanse Polek na awans do dalszej fazy turnieju. Poprzedni potyczka z Serbkami nie skończyła się dla naszych dziewczyn szczęśliwie. Czy podobnie będzie i tym razem? O tym przekonamy się już niebawem.

MŚ siatkarek 2022 drabinka fazy pucharowej

O tym, jakie zespoły będą mierzyły się ze sobą w tej fazie mistrzostw, przekonamy się oczywiście dopiero po zakończeniu wszystkich meczów 1/4 finału. Mistrzostwa świata w siatkówce 2022 drabinka pozwala już jednak w tym momencie poznać kilka możliwości. Jak one wyglądają? Sprawdźcie je sami:

MŚ siatkarek 2022 półfinały

W chwili tworzenia tego tekstu znamy jedynie pary ewentualnych półfinałów z udziałem drużyn grających w grupie z podopiecznymi Stefano Lavariniego. Oto jak mogą wyglądać niebawem pojedynki, których stawką będzie awans do wielkiego meczu o złoto:

  • Serbia/Polska – USA/Turcja

Te ekipy będą toczyć bój 1/2 finału na Arenie Gliwice w dniu 12 października 2022 roku. Start tego meczu zaplanowano na godz. 20:30.

  • Włochy/Chiny – Brazylia/Japonia

Dwie najlepsze drużyny z powyższego grona będą natomiast rywalizować w holenderskim Apeldoorn. Ten półfinał zgodnie z harmonogramem ma się odbyć 13 października 2022 roku o godz. 20:00.

MŚ siatkarek 2022 finał

Na najważniejsze starcie w całym siatkarskim mundialu dwie najlepsze reprezentacje będą musiały się udać do holenderskiego Arnhem. Oczywiście nie znamy jeszcze drużyn, które będą miały sposobność uczestniczyć w tym boju, lecz znamy jego datę i godzinę – 15 października godz. 20:00.

Kiedy grają polskie siatkarki? Z kim?

MŚ siatkarek 2022 ćwierćfinały z udziałem drużyn rywalizujących w grupie F będą toczyć się na hali w Gliwicach. Oba te starcia 1/4 finału zaplanowano na dzień 11 października bieżącego roku. Rywalkami Biało-czerwonych będą Serbki. Obie te reprezentacje spotkają się już ze sobą po raz drugi na przestrzeni kilku ostatnich tygodni. Tak już jest skonstruowana MŚ siatkarek drabinka. Początek tej potyczki już o godz. 20:30.

fot. PZPS