MŚ siatkarzy 2022 wyniki meczów 1/8 finału

półfinał

Skład najlepszej ósemki siatkarskiego mundialu rozgrywanego na arenach zlokalizowanych w Polsce oraz Słowenii jest już niemal w 100% znany. Do obsadzenia na ten moment pozostały już tylko dwa ostatnie miejsca. Sposobność występu przeciwko jakim reprezentacjom będą mieli zwycięzcy dzisiejszych starć? O tym w paru zdaniach w niniejszym tekście.

1/8 finału MŚ w siatkówce 2022 wyniki

Przed nami ostatni dzień rywalizacji w ramach 1/8 finału MŚ siatkarzy 2022. Wyniki dotychczasowych gier w kilku przypadkach były naprawdę zaskakujące. O czym dokładnie mowa? Sprawdźcie to w małym podsumowaniu:

Słowenia – Niemcy 3:1

Drabinka MŚ ułożyła się tak, że współgospodarzy światowego czempionatu czekało nieco trudniejsze zadanie aniżeli podopiecznych Nikoli Grbica. Wywiązali się oni jednak z niego praktycznie bez zarzutu. Bolała pewnie nieznacznie strata jednego seta. W ostatecznym rozrachunku nie będzie miał on aczkolwiek najmniejszego znaczenia. Celem był awans i cel ten został zrealizowany w 100%.

Włochy – Kuba 3:1

Kubańczycy już w momencie sprawienia olbrzymich problemów Canarinhos dali się poznać jako zespół, którego absolutnie nie należy lekceważyć. Włosi byli tego świadomi, lecz mimo to w drugiej partii bezpośredniej potyczki pozwolili chwilowo przejąć swoim rywalom kontrolę nad spotkaniem. Wszystko zostało jednak bardzo szybko doprowadzonego do stanu pierwotnego. Delikatny niesmak jednak pozostał.

USA – Turcja 3:2

W piłce nożnej bardzo popularne jest stwierdzenie, jakoby prowadzenie w stosunku 2:0 było jednym z najniebezpieczniejszych możliwych wyników. O słuszności tej zasady w przełożeniu na siatkówkę przekonali się tym razem Amerykanie. Czy wymęczona wygrana nad Turkami będzie miała wpływ na postawę Jankesów w meczu 1/4 finału? Nie ukrywamy, że mocno na to liczymy.

Polska – Tunezja 3:0

Starcie z udziałem Biało-czerwonych mogło mieć tylko jeden scenariusz i wedle niego oczywiście się potoczyło. Było kilka chwil słabości, jednak z wąskiego grona faworytów do zwycięstwa w całej imprezie tylko Polacy wygrali swój mecz 1/8 finału do zera. To bardzo dobry znak. Oby ta tendencja została podtrzymana także w kolejnych rundach.

Holandia – Ukraina 0:3

Spoglądając w MŚ w siatkówce 2022 wyniki nazajutrz po zakończeniu rywalizacji pomiędzy Holendrami a reprezentacją Ukrainy, nikt z pewnością nie spodziewał się zobaczyć rezultatu, który mówi o zdecydowanym triumfie tych drugich. Rezultat tej potyczki jest bez wątpienia największą sensacją tej fazy turnieju. Ukraińcy zdają się jednocześnie sprawiać wrażenie takiej drużyny, która nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Może być więc jeszcze bardzo, ale to bardzo ciekawie.

Francja – Japonia 3:2

W podobnych tarapatach co reprezentacji Stanów Zjednoczonych byli także popularni Trójkolorowi. Od spektakularnej klęski uchroniła ich w zasadzie tylko zimna krew w końcowym fragmencie spotkania. Wyszło doświadczenie i obycie z wielkimi imprezami międzynarodowymi.

Serbia – Argentyna 0:3

Czy można zwyciężyć zmagania grupowe bez straty seta i następnie odpaść z przysłowiowym hukiem już w 1/8 finału? Przykład Serbów pokazuje, że absolutnie tak. Reprezentacji Argentyny nikt nie brał do tej chwili poważnie. Jak widać, czym prędzej musi to ulec zmianie.

Brazylia – Iran 3:0

Jedni z potencjalnych rywali Polaków w półfinale siatkarskiego czempionatu rozpoczynali pojedynek z Iranem z wyjątkową pewnością siebie. Już w pierwszej partii udało im się pokazać, że górują oni umiejętnościami nad swoim nieco niżej notowanym przeciwnikiem. Kolejne partie były tylko potwierdzeniem tego faktu. Z Albicelestes tak łatwo już jednak nie będzie. Kolejna z niespodzianek na tym turnieju wisi więc w powietrzu.