Szczypiornistki MKS-u AZS UMCS Lublin rozpoczynają nowy sezon

Szczypiornistki MKS-u AZS UMCS Lublin rozpoczynają nowy sezon

 – Liga jest mocniejsza niż w poprzednim sezonie, ale naszym celem jest dążenie do zwycięstwa w każdym meczu – mówi przed startem nowej kampanii Patryk Maliszewski, szkoleniowiec piłkarek ręcznych MKS AZS UMCS Lublin. Pierwszą okazją do realizacji tego celu będzie wyjazdowe starcie z WKPR Wesoła rozgrywane w ramach 1. kolejki grupy B I ligi.

Oprócz zespołu WKPR Wesoła rywalkami MKS-u AZS UMCS Lublin w rozgrywkach ligowych będą: UKS Varsovia Warszawa, KS Otmęt Krapkowice, SPR Sośnica Gliwice, MTS Żory, SPR Olkusz, SPR JKS Jarosław, MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz, AZS AWF Warszawa, TS MKS San Jarosław oraz FutureNet Imperium Katowice. – Wysokie ambicje mają działacze Varsovii Warszawa, mocną drużyną jest również oparty na zawodniczkach zagranicznych SPR JKS Jarosław. Silne są także zespoły z Gliwic i Olkusza. Jednak nasza grupa jest wyrównana i każdy może powalczyć z każdym – komentuje trener akademiczek.

Okres przygotowawczy dla szczypiornistek z Lublina był dosyć intensywny. Podopieczne Patryka Maliszewskiego rozegrały w tym czasie sześć meczów kontrolnych. Bilans spotkań przedsezonowych to trzy zwycięstwa i trzy porażki. – Szczególną uwagę przykładaliśmy w okresie przygotowawczym do gry w obronie, czego efekty było widać w ostatnim sparingu, w którym straciliśmy tylko szesnaście bramek. Mam nadzieję, że tak dobrą dyspozycję w grze obronnej dziewczyny zaprezentują również w meczach ligowych – wyjaśnia Maliszewski.

SPARINGI MKS AZS UMCS LUBLIN PRZED SEZONEM 2018/2019

MKS AZS UMCS Lublin – Varsovia Warszawa 25:27
TS MKS San Jarosław – MKS AZS UMCS Lublin 20:25
MMKS Jutrzenka Płock – MKS AZS  UMCS Lublin 31:29
MKS AZS UMCS Lublin – Politechnika ChKS Łódź 31:23
SPR Sambor Tczew – MKS AZS UMCS Lublin 27:23
MKS AZS UMCS Lublin – TS MKS San Jarosław 31:16

Przerwa między sezonami przyniosła niewielkie zmiany w kadrze lublinianek. Zespół opuściły Olga Figiel i Weronika Zarzycka. Natomiast po rocznej przerwie do gry wróciły Anna Rossa i Karolina Wawrzonek. Drużynę zasiliły także dwie zawodniczki z Kraśnika. Są to: Anna Bańka i Aleksandra Szempruch.

KADRA MKS AZS UMCS LUBLIN NA SEZON 2018/2019

Bramkarki: Katarzyna Gruszecka, Monika Nóżka

Rozgrywające: Dorota Adamczyk, Anna Bańka, Agnieszka Blaszka, Katarzyna Jarosz, Aleksandra Madejczyk, Agata Nazar, Anna Rossa, Aleksandra Szempruch, Patrycja Szyszkowska

Skrzydłowe: Karolina Dąbała, Jagoda Lasek, Magdalena Markowicz, Katarzyna Suszek, Agnieszka Ziętek

Obrotowe: Magdalena Kosiorek, Karolina Wawrzonek, Angelika Wojdyło.

fot. Michał Piłat (archiwum)