MKS Perła Lublin z kolejnym mistrzostwem Polski!

MKS Perła Lublin z kolejnym mistrzostwem Polski!

Kolejny tytuł mistrzowski dla szczypiornistek MKS-u Perły Lublin stał się faktem. W 9. kolejce grupy mistrzowskiej rozgrywek PGNiG Superligi kobiet zawodniczki MKS-u Perła Lublin pokonały przed własną publicznością EKS Start Elbląg 28:23 pieczętując triumf w kampanii 2018/2019. Po dobrym początku spotkania lublinianki prowadziły w 8. minucie 4:1. Nieskuteczna gra w ataku “Perełek” i mocna defensywa elblążanek pozwoliła podopiecznym Andrzeja Niewrzawy na zniwelowanie strat do jednej bramki (4:3). W kolejnym fragmencie meczu gospodynie utrzymywały prowadzenie, nie pozwalając przeciwniczkom na doprowadzenie choćby do remisu. Po trzech trafieniach z rzędu Agnieszki Kowalskiej podopieczne Roberta Lisa odskoczyły rywalkom i powiększyły w 21. minucie różnicę bramkową do pięciu trafień (11:6). Jeszcze przed przerwą przyjezdne odrobiły część strat, a pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 13:11 na korzyść lubelskiego zespołu. Na początku drugiej części meczu trafienie Magdaleny Balsam zmniejszyło przewagę miejscowych do jednej bramki (14:13). Jednak sześć trafień z rzędu lublinianek pozwoliło na doprowadzenie do wyniku 20:13 w 39. minucie. W ostatnim kwadransie spotkania szczypiornistki z Elbląga zmniejszyły nieco straty, ale “Perełki” kontrolowały to, co dzieje się na parkiecie i zwyciężyły ostatecznie 28:23. Najwięcej bramek dla lubelskiej ekipy rzuciła w tym spotkaniu Aneta Łabuda. Skrzydłowa zapisała na swoim koncie pięć trafień. Zwycięstwo w kampanii 2018/2019 to dwudziesty pierwszy tytuł mistrzowski w historii lubelskiego klubu.

MKS Perła Lublin – EKS Start Elbląg 28:23 (13:11)

MKS Perła: Gawlik, Besen, Januchta – Łabuda 5, Nocuń 4, Szarawaga 4, Kowalska 3, Gęga 3, Stasiak 3, Matuszczyk 2, Achruk 2, Rosiak 1, Nestsiaruk 1, Moldrup.

EKS Start: Pająk, Powaga – Balsam 5, Jędrzejczyk 5, Świerżewska 4, Waga 2, Kozimur 2, Yashchuk 2, Choromańska 1, Trbović 1, Wtulich 1, Gadzina.