Pierwsze wzmocnienie MKS-u Perła. Magda Balsam nową zawodniczką lubelskiego zespołu!

Pierwsze wzmocnienie MKS-u Perła. Magda Balsam nową zawodniczką lubelskiego zespołu!

Aktualny mistrz Polski, zespół MKS-u Perła Lublin rozpoczął budowę kadry na kolejny sezon. Pierwszym transferem lubelskiego klubu jest Magda Balsam. 23-letnia prawoskrzydłowa, która w poprzednim sezonie występowała w Eurobud JKS-ie Jarosław, podpisała z ekipą z Koziego Grodu roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

W minionych rozgrywkach nowa zawodniczka “Perełek” była drugą najlepszą strzelczynią ligi z dorobkiem 132 trafień. W spotkaniu przeciwko KPR-owi Ruch Chorzów skrzydłowa pobiła rekord PGNiG Superligi, zapisując na swoim koncie szesnaście bramek. W Lublinie Magda Balsam będzie musiała wypełnić lukę po Anecie Łabudzie, która odeszła do francuskiego ESBF Besancon.

– Mój cel to zdobycie z MKS-em mistrzostwa Polski i wygranie wszystkiego, co się da. To będzie dla mnie sezon wyzwań. Dobrze jest grać o najwyższe cele i bardzo bym chciała wreszcie zdobyć pierwszy w swojej karierze złoty medal. MKS to klub z tradycjami, ale i dużym bagażem doświadczeń. Zawsze marzy się, by móc zagrać dla takiej drużyny – powiedziała za pośrednictwem klubowej strony nowa zawodniczka lubelskiego zespołu.

fot. Materiały prasowe superligakobiet.pl