Podsumowanie ligowego weekendu (10-11 kwietnia)

Podsumowanie ligowego weekendu (10-11 kwietnia)

W drugi weekend kwietnia ekipy z regionu rywalizowały o ligowe punkty. Spotkania dwóch zespołów z Lubelszczyzny występujących na poziomie centralnym zakończyły się podziałem punktów. Piłkarze Górnika Łęczna zremisowali na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie 1:1. Takim samym wynikiem zakończyła się konfrontacja beniaminków eWinner II ligi: KKS-u Kalisz i Motoru Lublin. Podopieczni Marka Saganowskiego mogą czuć spory niedosyt, ponieważ stracili bramkę na wagę remisu w doliczonym czasie gry. 

Po powrocie z kwarantanny dobrą dyspozycję zaprezentowali liderzy grupy IV III ligi, piłkarze Wisły Puławy, którzy wygrali z Lewartem Lubartów 2:0. W innym spotkaniu dwóch ekip z Lubelszczyzny Chełmianka Chełm pokonała Orlęta Radzyń Podlaski 1:0. Nie najlepszy debiut na stanowisku szkoleniowca Hetmana Zamość zanotował Władimir Geworkian. Biało-zielono-czerwoni pod wodzą białoruskiego trenera ulegli rezerwom Cracovii 0:1. Wyjazdowe porażki poniosły Stal Kraśnik i Podlasie Biała Podlaska. Kraśniczanie przegrali w Sandomierzu z tamtejszą Wisłą 0:1, a podopieczni Rafała Borysiuka okazali się słabsi od KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (0:2). Z kolei starcie Wólczanki Wólki Pełkińska z Avią Świdnik zakończyło się bezbramkowym remisem.  

Zaległe spotkania 21. kolejki rozegrały IV-ligowe drużyny z regionu. Awans do grupy mistrzowskiej zapewniły sobie Lutnia Piszczac oraz POM Iskra Piotrowice. Podopieczni Przemysława Grajka pokonali na wyjeździe Włodawiankę Włodawa 1:0, natomiast ekipa z Piotrowic wygrała na własnym obiekcie z Powiślakiem Końskowola 3:0. Dosyć niespodziewaną porażkę poniosła Lublinianka, która uległa Orlętom Łuków 0:1. Po niedzielnym zwycięstwie nad Opolaninem Opole Lubelskie 2:0 na szóste miejsce w grupie I awansowały rezerwy Górnika Łęczna. Szansę na wyprzedzenie podopiecznych Sławomira Pogonowskiego mają jeszcze piłkarze Włodawianki Włodawa, którzy w środę rozegrają zaległe spotkanie z Opolaninem Opole Lubelskie.   

Fazę zasadniczą z imponującym bilansem 21 zwycięstw i remisu zakończyli zawodnicy Tomasovii Tomaszów Lubelski. W swoim ostatnim spotkaniu podczas rywalizacji w grupie II drużyna prowadzona przez Pawła Babiarza wygrała z Kryształem Werbkowice 3:0. W grze o ostatnie miejsce w grupie mistrzowskiej pozostały Gryf Gmina Zamość, Grom Różaniec i Huczwa Tyszowce. Podopieczni Sebastiana Luterka pokonali pogrążoną w organizacyjnym kryzysie Unię Hrubieszów 6:0. Zespół z Różańca po dramatycznej końcówce zremisował z Ładą 1945 Biłgoraj 2:2, a ekipa z Tyszowiec przegrała ze Świdniczanką Świdnik 0:1. O tym, kto znajdzie się w czołowej szóstce, zadecydują środowe spotkania Gromu Różaniec z Huczwą Tyszowce i Gryfa Gmina Zamość z Ładą 1945 Biłgoraj.  

GKS Jastrzębie – Górnik Łęczna 1:1 (1:0)
Bramki: Daniel Szczepan 21′ – Bartosz Śpiączka 72′

GKS: Pawełek (69′ Drazik) – Kulawiak, Komor, Szcześniak, Witkowski – Ali, Bielak, Zejdler (60′ Feruga), Mróz – Jadach (60′ Niewiadomski), Szczepan (73′ Rumin).

Górnik: Gostomski – Orłowski (46′ Matei), Midzierski (46′ Baranowski), Pajnowski, Leandro – Goliński (68′ Kukułowicz), Stromecki, Kalinkowski (46′ Wojciechowski), Cierpka, Mak (80′ Banaszak) – Śpiączka.

Żółte kartki: Daniel Feruga, Lukas Bielak – Tomasz Midzierski, Leandro, Kamil Pajnowski
Sędziował: Marek Opaliński (Legnica).


KKS Kalisz – Motor Lublin 1:1 (0:0)
Bramki: Nestor Gordillo 90+4′ – Krzysztof Ropski 55′

KKS: Molenda – Zawistowski, Waleńcik, Gawlik, Radzewicz (83′ Putno) – Gordillo, Hołota (83′ Koczy), Tunkiewicz, Borecki (70′ Łuszkiewicz), Mączyński (70′ Mickevics) – Maćczak (70′ Majewski).

Motor: Madejski – M. Król, Wawszczyk, Grodzicki, Michota – Wójcik (83′ Rak), Pakulski (46′ Ceglarz), Kunca (90+1′ Jagodziński), Kusiński, Moskwik (72′ Duda) – Ropski.

Żółte kartki: Michał Borecki, Marcin Radzewicz, Adrian Łuszkiewicz – Marcin Michota, Sławomir Duda
Sędziował: Łukasz Ostrowski (Szczecin).


Hetman Zamość – Cracovia II 0:1 (0:1)
Bramka: Krystian Bracik 11′

Hetman: Rosiak – Wolanin, Grzęda (87′ Szatała), Dajos, Łapiński – Turczyn, Pupeć, Kaznokha, Koszel – Chyrchała (80′ M. Wszoła), Sienkiewicz (54′ Białousko).

Cracovia: Wilk – Jarzynka, Supryn, Bracik – Ożóg (89′ Bociek), Malisz (60′ Kapek), Nowicki, Lusiusz, Wiśniewski – Bała (70′ Grzebieluch), Ziemnik.

Żółte kartki: Damian Pupeć, Przemysław Chyrchała, Mychajło Kaznokha – Mateusz Supryn
Sędziował: Adam Jamka (Kielce).


Wisła Sandomierz – Stal Kraśnik 1:0 (0:0)
Bramka: Adrian Kajpust 65′

Wisła: Jurewicz – Kuśmierczyk (73′ Wiśniewski), Sudy, Kajpust, Pieniążek – Zawiślak, Tyl, Taranek, Chmielowiec (80′ Spring), Stańczyk (80′ Klockowski) – Matuszewski.

Stal: Borusiński – Gajewski, Dyszy, Jagieła, Michalak – Chudyba (65′ Cygan), Bartoś (73′ Skrzyński), Mażysz (65′ Popiołek), Wolski, Czelej (65′ Łokieć) – Zawierucha (73′ Imiołek).

Żółte kartki: Bartosz Klockowski – Jakub Gajewski
Sędziował: Michał Bobrek (Wadowice).


Lewart Lubartów – Wisła Puławy 0:2 (0:2)
Bramki: Adrian Paluchowski 12′, Kacper Kondracki 36′

Lewart: Wójcicki – Michałów, Ponurek (46′ Janiszek), Zbiciak, Niewęgłowski – Pożak, Szczotka, Fularski (46′ Nowak), Buczek (80′ Aftyka), Dearman – Żelisko.

Wisła: Owczarzak – Brągiel (79′ Cheba), Cyfert, Pielach, Kuban – Kacprzycki (62′ Bartosiak), Skałecki, Kondracki (62′ K. Puton), Drozdowicz (87′ Furtado), Zając (79′ Wiech) – Paluchowski.

Żółte kartki: Grzegorz Fularski, Bartosz Zbiciak, Filip Michałów – Dariusz Brągiel, Łukasz Kacprzycki, Lukas Kuban, Adrian Paluchowski
Sędziował: Jakub Pych (Dębica).


Chełmianka Chełm – Orlęta Radzyń Podlaski 1:0 (1:0)
Bramka: Patryk Rojek 37′ (bramka samobójcza)

Chełmianka: Ciołek – Skoczylas, Mazurek, Wołos, Brzozowski – Prytuliak (67′ Kanarek), Bonin, Brzyski, Wójcik (56′ Bednara), Grądz (88′ Sąsiadek) – Myśliwiecki (67′ Kotowicz).

Orlęta: Rojek – Wiatrak, Myszka, Fiedeń, Chelyadko – Idzikowski (75′ Rycaj), Welman (60′ Nowosadko), Filipowicz, Kamiński, Bożym (46′ Kuźma) – Kalita (75′ Kleber).

Żółte kartki: Tomasz Brzyski, Jakub Bednara, Grzegorz Bonin – Marcin Fiedeń, Jan Bożym, Piotr Kuźma, Norbert Myszka
Sędziował: Daniel Detka (Kielce).


Wólczanka Wólka Pełkińska – Avia Świdnik 0:0

Wólczanka: Konefał – Wach, Gul, Wrona, Łazarz – Duczek (46′ Peda), Galara (77′ Myszogląd), Podstolak, Bała – Matofij (60′ Durda), Lorek (70′ Soboń).

Avia: Szelong – Dobrzyński, Mykytyn, Górka, Niewęgłowski – Maluga, Wójcik (72′ Zdunek), Kompanicki (85′ Poleszak), Uliczny, Szpak (72′ Cielebąk) – Białek.

Żółte kartki: Jakub Lorek – Dominik Maluga, Cezary Zdunek, Dawid Wójcik
Sędziował: Marcin Kluk (Zamość).


KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Podlasie Biała Podlaska 2:0 (1:0)
Bramki: Szymon Stanisławski 8′, Tomasz Persona 51′

KSZO: Korziewicz – Głaz, Dwórzyński, Zając, M. Kaczmarek – Szydłowski (89′ Pawlik), Zaklika (82′ Szymański), Partyka (82′ Mężyk), Persona (78′ Bayramov) – Paluch (78′ Smuczyński), Stanisławski.

Podlasie: Krasowski – Arkhipov, Nieścieruk, Kosieradzki, Salak – Łęcki (78′ Golba), Kobza, Kocoł, Andrzejuk, Dmitruk (53′ Chmielewski) – Wojczuk.

Żółte kartki: Dariusz Partyka – Mariusz Chmielewski
Sędziował: Michał Mikulski (Lublin).


Lublinianka – Orlęta Łuków 0:1 (0:0)
Bramka: Daniel Goławski 64′

Lublinianka: Krajewski – Wszołek (66′ Łaska), Giza, Kuzioła, Dzyr – Miśkiewicz, Rasiński, Wadowski (60′ Grzelak), Majewski (58′ Kabała), Jakimiński – Rybak (78′ Praszczak-Tracz).

Orlęta: Kuźma – Czerski, Rybka, Goławski, Jaworski – Kaliński (77′ Grochowski), Jemioł, Kurowski (77′ Ozygała), Sowisz, Szustek – Łukasiewicz (83′ Kierych).

Żółte kartki: Jan Giza, Michał Wszołek, Damian Kuzioła – Daniel Goławski, Sebastian Sowisz x2 
Czerwona kartka:
Sebastian Sowisz 83′ (za dwie żółte)
Sędziował: Kacper Gil (Zamość).


Włodawianka Włodawa – Lutnia Piszczac 0:1 (0:1)
Bramka: Bartłomiej Goździołko 42′

Włodawianka: Polak – Gontarz (66′ Kawalec), Błaszczuk, Borcon, Naumiuk – Magdysz, Ilczuk, Skrzypek (76′ Czarnota), Kwiatkowski, Pacek – Drzazga (73′ Waszczyński).

Lutnia: Nowachowicz – Olszewski (90′ Lipiński), Warda, Konaszewski, Szabat – Goździołko (79′ Pi. Bołtowicz), Tkaczuk, Korol, Magier, Tabalov (46′ Kacik) – Hołownia.

Żółte kartki: Piotr Kwiatkowski, Dariusz Drzazga – Oskar Szabat, Aleksander Olszewski, Karol Warda, Jakub Magier, Piotr Bołtowicz
Czerwona kartka:
Bartłomiej Tkaczuk 45′ (za faul)
Sędziował: Paweł Tucki (Zamość).


Górnik II Łęczna – Opolanin Opole Lubelskie 2:0 (0:0)
Bramki: Aron Stasiak 64′ (rzut karny), Szymon Zabłotny 90+1′

Górnik: Kostrzewski – Tomasiak, Zagórski, Duda, Masztaleruk – Szałachowski (46′ Perdun), Bujak, Obroślak, Świeca (85′ Zabłotny) – Stasiak, Fiedeń.

Opolanin: Szczepański – Górniak, Leziak, Pałka (83′ Banach), Siudy – Sałasiński, Szewc (78′ Fliszkiewicz), Duda (69′ Górski), Koneczny, Lutsyk – Król.

Żółte kartki: Marcel Obroślak – Anton Lutsyk, Grzegorz Pałka
Sędziował: Sylwester Wuczko (Lublin).


POM Iskra Piotrowice – Powiślak Końskowola 3:0 (0:0)
Bramki: Ayoub Charef Eddine Kherouf “Paco” 82′, 90+2′, Jarosław Walęciuk 87′

POM: Woźniak – Jurko, Pietras (72′ Orłowski), Duda, Gustaw – Pusiak (68′ Martyna), Lenkiewicz, Baran, Zając (61′ Walęciuk), Juchna – Paco.

Powiślak: Bicki – Nowak (70′ Łuczkowski), Ptaszyński, Kędra, Olszewski – Bernat, Dudkowski (74′ Goralski), Wrzesiński, Kobus (46′ Banaszek) – Sułek (64′ Gil), Pryliński.

Żółte kartki: Michał Jurko, Jarosław Walęciuk – Sebastian Wrzesiński
Sędziował: Łukasz Woliński (Lublin).


Unia Hrubieszów – Gryf Gmina Zamość 0:6 (0:3)
Bramki: Bartłomiej Panas 2′, Damian Baran 10′, Adrian Wołoch 20′ (rzut karny), 57′, Maciej Markowski 56′, Przemysław Gałka 75′

Unia: Krawczuk (46′ Kuczyński) – Kozak, Kociuba, Semeńczuk, Herda – Kołodziejczyk (82′ Kędziora), Różniatowski (77′ Do. Daciuk), Kaspruk (60′ Czerkawski), Soroka (67′ B. Daciuk) – Musiał, Drewniak.

Gryf: P. Dobromilski – A. Cymerman, Żukowski, Tomaszewski (46′ Fidler), K. Wołoch (46′ P. Cymerman) – Baran (65′ Gałka), Kierepka, Markowski, Panas (46′ Dołba), Woźniak (60′ Klimkowski) – A. Wołoch.

Żółte kartki: Kacper Semeńczuk, Michał Herda – Krystian Wołoch
Niewykorzystany rzut karny: Adrian Wołoch
Sędziował: Szymon Niemczuk (Chełm).


Kryształ Werbkowice – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:3 (0:1)
Bramki: Jakub Szuta 17′, Damian Szuta 60′, Patryk Dorosz 90+3′

Kryształ: Suchodolski – Dec (70′ Jarosz), Mulawa, Śmiałko, Wójtowicz (60′ Musiał) – Borys, Sas, Oleszczuk, Otręba (80′ Wanarski), Nieradko (60′ Omański) – Rybka.

Tomasovia: Bartoszyk – M. Żurawski (70′ Karólak), Zozulia, Chmura, Pleskacz – Skiba, Kycko (65′ Smoła), D. Szuta (86′ Sałamacha), Słotwiński, Baran (65′ A. Żurawski) – J. Szuta (70′ Dorosz).

Żółte kartki: Grzegorz Mulawa, Maciej Wójtowicz – Bartłomiej Pleskacz
Sędziował: Jakub Bancerz (Lublin).


Huczwa Tyszowce – Świdniczanka Świdnik 0:1 (0:1)
Bramka: Michał Zuber 19′ (rzut karny)

Huczwa: Waśkiewicz – Kołodziejski, Okalski (46′ Michna), Popko, Dworak (46′ Duduś) – Lis (79′ Gałan), Daszkiewicz, Bykov (46′ Ziółkowski), Krosman, Gęborys – Lytvyn.

Świdniczanka: Kowalczyk – Kowalski, Kursa, Żmuda, Śliwa – Plesz (79′ Kopyciński), Stępień, Szczerba, Pędlowski (71′ Greniuk) – Milcz (86′ Martyna), Zuber.

Żółte kartki: Wojciech Gęborys x2, Piotr Waśkiewicz – Bartłomiej Greniuk
Czerwona kartka: Wojciech Gęborys 67′ (za dwie żółte)
Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).


Łada 1945 Biłgoraj – Grom Różaniec 2:2 (0:2)
Bramki: Maksymilian Kubik 83′, Josue Silva 90+8′ – Kamil Kaproń 4′, 15′ (rzut karny)

Łada: Szawara – Osilaja (77′ Kupiec), Kuliński, B. Myszak, Czerw (46′ Hanas) – Kapuśniak, Nawrocki (58′ Carvalho), Czok (46′ Kubik), Innocent (58′ Pasternak) – Konopka, Silva.

Grom: Markowicz (81′ D. Parzych) – Kuczyński (90′ Grelak), Mielniczek, Przybysławski, Kozyra – Szczerba, Kaproń, G. Działo, Halych – Kwiatkowski, Paćkowski (90+4′ Krzyszycha).

Żółte kartki: Arkadiusz Czok – Przemysław Kozyra x2, Mateusz Szczerba  
Czerwona kartka:
Przemysław Kozyra 23′ (za dwie żółte)
Sędziował: Daniel Złotnicki (Lublin).


Ciekawą ofertę na mecze piłki nożnej przedstawiają bukmacherzy. PZBuk Kod Bonusowy 2021: PZMAX

fot. Avia Świdnik 

0 0 vote
Article Rating