UMCS najlepszy spośród lubelskich zespołów w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu

UMCS najlepszy spośród lubelskich zespołów w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu

Od czwartku do niedzieli (1-4 lutego) w Krakowie odbywały się rozgrywki półfinałowe strefy C Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn. Organizatorem zmagań był Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i to właśnie zawodnicy tej uczelni zwyciężyli w turnieju, w którym udział brało także 13 innych uniwersytetów. Lubelszczyznę reprezentowały: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Najlepiej spisał się UMCS, który zajął szóstą lokatę, siódmy był UP, ósma Politechnika, a KUL jedenasty. Królem strzelców został Karol Nieszporek (UJK Kielce), najlepszym zawodnikiem uznano Grzegorza Wieczorka (UEK Kraków), a najlepszym bramkarzem okrzyknięto Kacpra Ziółkowskiego (PWSZ Tarnów). Zwycięzcy zapewnili sobie awans do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Warszawie.

ZASADY RYWALIZACJI

W pierwszym etapie drużyny zgodnie z losowaniem rywalizowały w czterech grupach. Te z nich, które zajęły czwartą pozycję w swoich grupach, odpadały z gry. Drużyny z trzecich miejsc w drodze losowania grały o miejsca 9.-12. W ćwierćfinałach spotkały się po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup. Te, które przegrały mecze ćwierćfinałowe, rywalizowały ze sobą o miejsca 5.-8. Drużyny zwycięskie z ćwierćfinałów awansowały do półfinałów. Następnie dwie przegrane ekipy z półfinałów rywalizowały ze sobą o 3. miejsce, natomiast wygrani zagrali przeciwko sobie w finale. Ponadto, zgodnie z systemem kolejnych eliminacji zagrano mecze o 11., 9., 7. oraz 5. miejsce. Czas gry wynosił 2×15 minut.

WYNIKI SPOTKAŃ TURNIEJOWYCH

Grupa A

AWF Kraków – UP Kraków 4:0 (1:0)
Bramki: Tomasz Bieda 6’, Mateusz Król 21’, 21’, Grzegorz Labut 27’

UJK Kielce – PL Lublin 3:3 (1:1)
Bramki: Karol Nieszporek 4’, Adam Imiela 24’, Norbert Wołczyk 25’ – Arkadiusz Rusinek 5’, Tomasz Sekrecki 25’, Piotr Michoński 27’

PL Lublin – AWF Kraków 1:0 (0:0)
Bramka: Piotr Michoński 25’

UP Kraków – UJK Kielce 3:6 (0:4)
Bramki: Filip Dudek 19’, Kamil Mazur 23’, 28’ – Karol Nieszporek 2’, 4’, Adam Imiela 2’, 26’, Jakub Jedlikowski 14’, Filip Rogoziński 28’

UJK Kielce – AWF Kraków 5:4 (4:1)
Bramki: Adam Imiela 1’, 10’, Karol Nieszporek 3’, 11’, 17’ – Maciej Śliski 5’, 21’, Mateusz Król 21’, Tomasz Bieda 28’

PL Lublin – UP Kraków 7:1 (3:1)
Bramki: Michał Rzążewski 11’, Arkadiusz Rusinek 11’, Dawid Pikul 15’, 24’, Tomasz Sekrecki 27’, 30’, Paweł Pęksa 27’ – Mateusz Kobos 10’

Tabela grupy A

1. PL Lublin – 2-1-0 – 7 pkt. – bramki 11:4
2. UJK Kielce – 2-1-0 – 7 pkt. – bramki 14:10
3. AWF Kraków – 1-0-2 – 3 pkt. – bramki 8:6
4. UP Kraków – 0-0-3 – 0 pkt. – bramki 4:17

 

Grupa B

PR Rzeszów – UP Lublin 2:8 (2:3)
Bramki: Krystian Stanowski 6’, Eryk Sarzyński 13’ – bramka samobójcza 12’, Sebastian Wrzesiński 13’, 13’, 16’, Paweł Flisiak 18’, 27’, Jacek Kulpa 22’, Krzysztof Wierzchowski 30’

AGH Kraków – PR Rzeszów 7:5 (3:2)
Bramki: Wojciech Janowski 5’, 6’, 6’, Patryk Bezkosty 17’, Paweł Słonina 22’, 30’, Krzysztof Domino 25’ – Kamil Rębisz 3’, 8’, 30’, Maciej Ryba 20’, Bartłomiej Kłak 29’

UP Lublin – AGH Kraków 4:3 (1:0)
Bramki: Paweł Fornal 11’, Daniel Barabasz 21’, Ernest Wiącek 23’, 27’ – Krzysztof Domino 17’, Michał Nowak 19’, Patryk Bezkosty 23’

Tabela grupy B

1. UP Lublin – 2-0-0 – 6 pkt. – bramki 12:5
2. AGH Kraków – 1-0-1 – 3 pkt. – bramki 10:9
3. PR Rzeszów – 0-0-2 – 0 pkt. – bramki 7:15

 

Grupa C

PWSZ Tarnów – KUL Lublin 9:3 (5:1)
Bramki: Tomasz Gałka 2’, 7’, Łukasz Noga 4’, 20’, Jakub Baran 6’, 19’, 29’, Jakub Szymański 7’, Filip Grzesik 28’ – Rafał Al-Swaiti 15’, Maciej Suszek 24’, Łukasz Różycki 28’

URz Rzeszów – PWSZ Tarnów 4:1 (1:1)
Bramki: Adrian Nowak 5’, 16’, Patryk Zieliński 18’, 27’ – Mateusz Michoń 9’

KUL Lublin – URz Rzeszów 3:5 (1:2)
Bramki: Rafał Al-Swaiti 4’, 29’, 29’ – Jakub Więcek 8’, Dawid Pałys-Rydzik 9’, 30’, Patryk Zieliński 23’, bramka samobójcza 27’

Tabela grupy C

1. URz Rzeszów – 2-0-0 – 6 pkt. – bramki 9:3
2. PWSZ Tarnów – 1-0-1 – 3 pkt. – bramki 10:7
3. KUL Lublin – 0-0-2 – 0 pkt. – bramki 6:14

 

Grupa D

UEK Kraków – PWSZ Nowy Sącz 3:3 (0:1)
Bramki: Paweł Doroszko 16’, Robert Ślęczka 22’, 22’ – Karol Sekuła 14’, Dawid Ciężkowski 17’, Bartosz Kozak 28’

UMCS Lublin – PŚ Kielce 5:1 (3:1)
Bramki: Norbert Myszka 2’, Michał Paluch 6’, 7’, Jakub Wankiewicz 17’, Grzegorz Fularski 22’ – Damian Piwowarczyk 15’

PŚ Kielce – UEK Kraków 1:5 (0:2)
Bramki: Arkadiusz Krzemieński 20’ – Karol Skiba 2’, 18’, Jakub Adamski 12’, Paweł Doroszko 25’, 29’

UMCS Lublin – PWSZ Nowy Sącz 3:0 (1:0)
Bramki: Łukasz Mietlicki 9’, Damian Gawron 16’, Jakub Wankiewicz 27’

UMCS Lublin – UEK Kraków 0:0

PŚ Kielce – PWSZ Nowy Sącz 3:2 (1:0)
Bramki: bramka samobójcza 10’, Mateusz Zawadzki 25’, 27’ – Jakub Nowak 20’, 27’

Tabela grupy D

1. UMCS Lublin – 2-1-0 – 7 pkt. – bramki 8:1
2. UEK Kraków – 1-2-0 – 5 pkt. – bramki 8:4
3. PŚ Kielce – 1-0-2 – 3 pkt. – bramki 5:12
4. PWSZ Nowy Sącz – 0-1-2 – 1 pkt. – bramki 5:9

 

Mecze o miejsca 9-12

PR Rzeszów – KUL Lublin 6:5 (2:3)
Bramki: Jan Dronka 3’, Kamil Rębisz 6’, Maciej Ryba 21’, Eryk Sarzyński 24’, 29’, Marcin Dudek 25’ – Łukasz Bryk 1’, 19’, Mateusz Materna 2’, Damian Górnik 8’, Rafał Al-Swaiti 25’

AWF Kraków – PŚ Kielce 0:2*
Bramki: Bartosz Parpos 1’, 3’
*mecz przerwany w 4. minucie przy wyniku 0:2 z powodu dekompletacji zespołu AWF Kraków

 

Ćwierćfinały

URz Rzeszów – AGH Kraków 4:5 (1:2)
Bramki: Dawid Pałys-Rydzik 13’, Adrian Nowak 22’, Patryk Zieliński 28’, 29’ – Patryk Bezkosty 5’, 19’, 26’, Oskar Wąsikowski 9’, Paweł Słonina 20’

UP Lublin – PWSZ Tarnów 0:1 (0:0)
Bramka: Tomasz Gałka 30’

PL Lublin – UEK Kraków 1:3 (1:2)
Bramki: Dawid Pikul 2’ – Daniel Bukalski 4’, Jakub Mączyński 14’, Karol Skiba 23’

UMCS Lublin – UJK Kielce 4:5 (3:4)
Bramki: Michał Kowalczyk 10’, Łukasz Mietlicki 11’, Jakub Wankiewicz 14’, Grzegorz Fularski 18’ – Karol Gilewski 3’, Karol Nieszporek 5’, 15’, Adam Imiela 12’, Bartosz Kaczmarek 24’

 

Mecze o miejsca 5-8

URz Rzeszów – PL Lublin 5:2 (2:0)
Bramki: Dawid Pałys-Rydzik 3’, Kamil Kmiotek 8’, Dawid Kaszuba 18’, Michał Chmiel 19’, Tomasz Birut 24’ – Dawid Pikul 15’, Tomasz Sekrecki 21’

UP Lublin – UMCS Lublin 0:2 (0:0)
Bramki: Michał Paluch 17’, Patryk Nieradko 30’

 

Półfinały

AGH Kraków – UEK Kraków 0:2 (0:0)
Bramki: Grzegorz Wieczorek 21’, 27’

PWSZ Tarnów – UJK Kielce 3:1 (0:0)
Bramki: Łukasz Noga 27’, 28’, 30’ – Karol Nieszporek 24’

 

Mecz o 11. miejsce

KUL Lublin – AWF Kraków 1:0 (0:0)
Bramka: Maciej Suszek 22’

 

Mecz o 9. miejsce

PR Rzeszów – PŚ Kielce 3:1 (1:0)
Bramki: Patryk Świst 11’, Eryk Sarzyński 22’, Kamil Rębisz 24’ – Michał Łyczek 27’

 

Mecz o 7. miejsce

UP Lublin – PL Lublin 3:0 wo.**
**mecz przerwany w 2. minucie przy wyniku 0:0 z powodu dekompletacji zespołu PL Lublin

 

Mecz o 5. miejsce

URz Rzeszów – UMCS Lublin 4:2 (1:0)
Bramki: Patryk Zieliński 6’, 30’, 30’, Adrian Nowak 26’ – Patryk Nieradko 28’, bramka samobójcza 30’

 

Mecz o 3. miejsce

AGH Kraków – UJK Kielce 4:5 (0:3)
Bramki: Patryk Bezkosty 25’, Wojciech Janowski 26’, 28’, Michał Sieńczak 26’ – Adam Imiela 2’, 8’, 26’, Piotr Pietrzyk 15’, 22’

 

Mecz o 1. miejsce

UEK Kraków – PWSZ Tarnów 5:1 (1:0)
Bramki: Daniel Bukalski 17’, bramka samobójcza 18’, Robert Ślęczka 28’, 30’, Adam Jawor 29’ – Patryk Mróz 15’.

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA PÓŁFINAŁU STREFY C AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W FUTSALU MĘŻCZYZN

1. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – 4-2-0 – 14 pkt. – bramki 18:6
2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie – 3-0-2 – 9 pkt. – bramki 15:13
3. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach – 4-1-1 – 13 pkt. – bramki 22:15
4. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie – 2-0-3 – 6 pkt. – bramki 19:20
5. Uniwersytet Rzeszowski – 4-0-1 – 12 pkt. – bramki 22:12
6. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – 3-1-2 – 10 pkt. – bramki 16:10
7. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie – 3-0-2 – 9 pkt. – bramki 15:8
8. Politechnika Lubelska – 2-1-3 – 7 pkt. – bramki 14:15
9. Politechnika Rzeszowska – 2-0-2 – 6 pkt. – bramki 16:21
10. Politechnika Świętokrzyska w Kielcach – 2-0-3 – 6 pkt. – bramki 8:15
11. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II – 1-0-3 – 3 pkt. – bramki 12:20
12. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie – 1-0-4 – 3 pkt. – bramki 8:9
13. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu – 0-1-2 – 1 pkt. – bramki 5:9
14. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie – 0-0-3 – 0 pkt. – bramki 4:17.

NAGRODY INDYWIDUALNE

Najlepszy zawodnik: Grzegorz Wieczorek (UEK Kraków)
Król strzelców: Karol Nieszporek (UJK Kielce)
UHLSPORT najlepszy bramkarz: Kacper Ziółkowski (PWSZ Tarnów).

KLASYFIKACJA STRZELCÓW TURNIEJU

9 goli – Adam Imiela (UJK Kielce), Karol Nieszporek (UJK Kielce)
8 goli – Patryk Zieliński (URz Rzeszów)
6 goli – Patryk Bezkosty (AGH Kraków)
5 goli – Rafał Al-Swaiti (KUL Lublin), Wojciech Janowski (AGH Kraków), Łukasz Noga (PWSZ Tarnów), Kamil Rębisz (PR Rzeszów)
4 gole – Adrian Nowak (URz Rzeszów), Dawid Pałys-Rydzik (URz Rzeszów), Dawid Pikul (PL Lublin), Eryk Sarzyński (PR Rzeszów), Tomasz Sekrecki (PL Lublin), Robert Ślęczka (UEK Kraków)
3 gole – Jakub Baran (PWSZ Tarnów), Paweł Doroszko (UEK Kraków), Tomasz Gałka (PWSZ Tarnów), Mateusz Król (AWF Kraków), Michał Paluch (UMCS Lublin), Karol Skiba (UEK Kraków), Paweł Słonina (AGH Kraków), Jakub Wankiewicz (UMCS Lublin), Sebastian Wrzesiński (UP Lublin)
2 gole – Tomasz Bieda (AWF Kraków), Łukasz Bryk (KUL Lublin), Daniel Bukalski (UEK Kraków), Krzysztof Domino (AGH Kraków), Paweł Flisiak (UP Lublin), Grzegorz Fularski (UMCS Lublin), Kamil Mazur (UP Kraków), Piotr Michoński (PL Lublin), Łukasz Mietlicki (UMCS Lublin), Patryk Nieradko (UMCS Lublin), Jakub Nowak (PWSZ Nowy Sącz), Bartosz Parpos (PŚ Kielce), Piotr Pietrzyk (UJK Kielce), Arkadiusz Rusinek (PL Lublin), Maciej Ryba (PR Rzeszów), Maciej Suszek (KUL Lublin), Maciej Śliski (AWF Kraków), Ernest Wiącek (UP Lublin), Grzegorz Wieczorek (UEK Kraków), Mateusz Zawadzki (PŚ Kielce)
1 gol – Jakub Adamski (UEK Kraków), Daniel Barabasz (UP Lublin), Tomasz Birut (URz Rzeszów), Michał Chmiel (URz Rzeszów), Dawid Ciężkowski (PWSZ Nowy Sącz), Jan Dronka (PR Rzeszów), Filip Dudek (UP Kraków), Marcin Dudek (PR Rzeszów), Paweł Fornal (UP Lublin), Damian Gawron (UMCS Lublin), Karol Gilewski (UJK Kielce), Damian Górnik (KUL Lublin), Filip Grzesik (PWSZ Tarnów), Adam Jawor (UEK Kraków), Jakub Jedlikowski (UJK Kielce), Bartosz Kaczmarek (UJK Kielce), Dawid Kaszuba (URz Rzezsów), Bartłomiej Kłak (PR Rzeszów), Kamil Kmiotek (URz Rzeszów), Mateusz Kobos (UP Kraków), Michał Kowalczyk (UMCS Lublin), Bartosz Kozak (PWSZ Nowy Sącz), Arkadiusz Krzemieński (PŚ Kielce), Jacek Kulpa (UP Lublin), Grzegorz Labut (AWF Kraków), Michał Łyczek (PŚ Kielce), Mateusz Materna (KUL Lublin), Jakub Mączyński (UEK Kraków), Mateusz Michoń (PWSZ Tarnów), Patryk Mróz (PWSZ Tarnów), Norbert Myszka (UMCS Lublin), Michał Nowak (AGH Kraków), Paweł Pęksa (PL Lublin), Damian Piwowarczyk (PŚ Kielce), Filip Rogoziński (UJK Kielce), Łukasz Różycki (KUL Lublin), Michał Rzążewski (PL Lublin), Karol Sekuła (PWSZ Nowy Sącz), Michał Sieńczak (AGH Kraków), Krystian Stanowski (PR Rzeszów), Patryk Świst (PR Rzeszów), Jakub Szymański (PWSZ Tarnów), Oskar Wąsikowski (AGH Kraków), Krzysztof Wierzchowski (UP Lublin), Jakub Więcek (URz Rzeszów), Norbert Wołczyk (UJK Kielce)

5 – bramki samobójcze (KUL Lublin, PR Rzeszów, PWSZ Nowy Sącz, PWSZ Tarnów, URz Rzeszów).

ŻÓŁTE KARTKI

2 – Grzegorz Fularski (UMCS Lublin), Tomasz Gałka (PWSZ Tarnów), Adam Imiela (UJK Kielce), Kamil Mazur (UP Kraków), Jakub Mączyński (UEK Kraków), Krystian Stanowski (PR Rzeszów), Robert Ślęczka (UEK Kraków)
1 – Jakub Baran (PWSZ Tarnów), Dawid Dyląg (PWSZ Nowy Sącz), Mateusz Kobos (UP Kraków), Maciej Kozioł (UP Kraków), Mateusz Król (AWF Kraków), Piotr Michoński (PL Lublin), Patryk Mróz (PWSZ Tarnów), Maciej Nieradko (UMCS Lublin), Łukasz Noga (PWSZ Tarnów), Michał Nowak (AGH Kraków), Piotr Pietrzyk (UJK Kielce), Dawid Pikul (PL Lublin), Jakub Potoniec (PWSZ Nowy Sącz), Kamil Rębisz (PR Rzeszów), Arkadiusz Rusinek (PL Lublin), Tomasz Sekrecki (PL Lublin), Michał Sieńczak (AGH Kraków), Andrzej Świerad (PWSZ Nowy Sącz), Ernest Wiącek (UP Lublin), Grzegorz Wieczorek (UEK Kraków), Michał Wiejak (UP Lublin), Marcin Wojtaszek (UMCS Lublin).

SKŁADY POSZCZEGÓLNYCH DRUŻYN

UEK Kraków: Bartosz Knop, Maciej Pruś – Jakub Adamski, Daniel Bukalski, Paweł Doroszko, Kiril Krasovskyi, Bartosz Gubała, Adam Jawor, Jakub Mączyński, Karol Skiba, Łukasz Skowron, Robert Ślęczka, Grzegorz Wieczorek, Rafał Witaszyk

PWSZ Tarnów: Michał Boruch, Kacper Ziółkowski – Jakub Baran, Tomasz Gałka, Filip Grzesik, Rafał Kluska, Krystian Kobielski, Mateusz Michoń, Patryk Mróz, Łukasz Noga, Jakub Szymański

UJK Kielce: Artur Marzec – Karol Gielelski, Adam Imiela, Jakub Jedlikowski, Bartosz Kaczmarek, Dawid Kaliński, Karol Nieszporek, Piotr Pietrzyk, Filip Rogoziński, Norbert Wołczyk

AGH Kraków: Wojciech Janowski, Adrian Pieczonka – Patryk Bezkosty, Krzysztof Domino, Jakub Frączek, Sebastian Herbuś, Michał Nowak, Michał Sieńczak, Paweł Słonina, Sebastian Sztuk, Dawid Tumiłowicz, Oskar Wąsikowski

URz Rzeszów: Dawid Kaszuba, Mirosław Kmiotek – Janusz Birut, Michał Cach, Michał Chmiel, Michał Lorenc, Kamil Kmiotek, Filip Krępa, Adrian Nowak, Dawid Pałys-Rydzik, Jakub Więcek, Patryk Zieliński

UMCS Lublin: Paweł Furtak, Krzysztof Ziętek – Damian Gawron, Dawid Greguła, Grzegorz Fularski, Michał Kowalczyk, Rafał Król, Łukasz Mietlicki, Norbert Myszka, Patryk Nieradko, Michał Paluch, Maciej Skrzypek, Jakub Wankiewicz, Marcin Wojtaszek

UP Lublin: Przemysław Hajkowski, Miłosz Niemiec – Aleks Aftyka, Daniel Barabasz, Paweł Flisiak, Paweł Fornal, Filip Jaklik, Jacek Kulpa, Michał Kuźnicki, Kamil Nakonieczny, Ernest Wiącek, Michał Wiejak, Krzysztof Wierzchowski, Sebastian Wrzesiński

PL Lublin: Paweł Borzęcki, Adrian Parzyszek – Marcin Borówka, Radosław Jezierski, Mateusz Kalamon, Rafał Marzęda, Piotr Michoński, Michał Ostrowski, Paweł Pęksa, Dawid Pikul, Arkadiusz Rusinek, Michał Rzążewski, Tomasz Sekrecki, Dominik Struk

PR Rzeszów: Łukasz Szawara, Marcin Żuraw – Jan Dronka, Marcin Dudek, Aleksander Gajdek, Marcin Kędzior, Bartłomiej Kłak, Mateusz Michał, Kamil Rębisz, Maciej Ryba, Eryk Sarzyński, Dawid Siudy, Krystian Stanowski, Patryk Świst

PŚ Kielce: Bartłomiej Majcherczyk, Dawid Szcześniak – Arkadiusz Krzymieński, Michał Łyczek, Bartłomiej Młynarczyk, Bartosz Papros, Damian Piwowarczyk, Jakub Tekiel, Miłosz Wawer, Łukasz Zawadzki, Mateusz Zawadzki

KUL Lublin: Mateusz Chrabąszcz, Patryk Rojek – Rafał Al-Swaiti, Łukasz Bryk, Damian Górnik, Adrian Kowalski, Mateusz Materna, Norbert Onuoha, Bartłomiej Radziewicz, Łukasz Różycki, Maciej Suszek, Mateusz Wrzyszcz

AWF Kraków: Mateusz Korcala, Michał Siwiecki – Tomasz Bieda, Patryk Ciesielski, Mateusz Król, Grzegorz Labut, Marcin Oszczypała, Maciej Śliski

PWSZ Nowy Sącz: Artur Świerad, Piotr Tomasik – Dawid Ciężkowski, Dawid Dyląg, Mateusz Firek, Nikodem Kołodziej, Bartosz Kozak, Damian Mrówka, Jakub Nowak, Jakub Potoniec, Karol Sekuła, Paweł Szewczyk

UP Kraków: Piotr Piwowarczyk, Kamil Sąder – Dariusz Cherjan, Mateusz Chorązki, Filip Dudek, Michał Dyl, Michał Jaszczyński, Maciej Kasprzyk, Mateusz Kobos, Maciej Kozioł, Kamil Mazur, Mateusz Mrożek.

fot. AMP w Futsalu Mężczyzn – Półfinał C

0 0 vote
Article Rating