Azoty zagrają na Globusie

Azoty zagrają na Globusie

Nie w Ostrowcu Świętokrzyskim lub w Białej Podlaskiej, a w Lublinie trzy spotkania fazy grupowej Pucharu EHF rozegrają szczypiorniści Azotów Puławy. Hala Globus została oficjalnie zgłoszona do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej jako miejsce meczów Piotra Masłowskiego i spółki.

Fani piłki ręcznej na Lubelszczyźnie niedziele 11 i 25 lutego oraz Wielką Sobotę (31 marca) powinni w swoich kalendarzach zaznaczyć na czerwono. Wówczas w hali Globus odbędą się mecze Azotów Puławy kolejno z Wacker Thun ze Szwajcarii, francuskim Chambery Savoie oraz Fraikin BM Granollers (Hiszpania). Każde ze spotkań zaplanowano na godzinę 16:00.

Hala Globus została zgłoszona przez klub z Puław do EHF. Azotowcy w Lublinie dwukrotnie mierzyli się już z Vive Kielce. Drużyna z województwa lubelskiego wciąż czeka na pierwszy triumf przy Kazimierza Wielkiego. W trzech nadchodzących spotkaniach o wygraną będzie znacznie łatwiej niż z hegemonem z województwa świętokrzyskiego. Zawody z 2014 i 2016 roku na Globusie oglądała 4-tysięczna publiczność. Jerzy Witaszek z pewnością chciałby, by podobną liczbę kibiców ściągnęły europejskie zmagania.

FINAŁ W MAGDEBURGU

Final Four Pucharu EHF (19 i 20 maja 2018) odbędzie się w niemieckim Magdeburgu. W związku z tym EHF opracowała zasady ćwierćfinałów rozpoczynających się w lutym rozgrywek. I tak, jeśli potencjalny gospodarz SC Magdeburg wygra swoją grupę (zmierzy się w niej z SKA Mińsk, słowackim Tatranem Preszow Bjerringbro-Silkeborg z Danii) lub zajmie co najmniej trzecie miejsce w rankingu ekip z drugiego miejsca, automatycznie awansuje do FF. Bycie najgorszą drużyną z drugich lokat będzie oznaczało dla byłych kolegów Bartosza Jureckiego konieczność gry w ćwierćfinale. Jeśli Gladiatorzy znajdą się na lokatach 3-4, będą mogli przyglądać się turniejowi finałowemu z trybun.

TERMINARZ AZOTÓW PUŁAWY W FAZIE GRUPOWEJ PUCHARU EHF

11 lutego 2018, 16:00: Azoty Puławy – Wacker Thun
18 lutego 2018, 19:00: Fraikin Granollers – Azoty Puławy
25 lutego 2018, 16:00: Azoty Puławy – Chambery Savoie
4 marca 2018, 15:00: Chambery Savoie – Azoty Puławy
24/25 marca 2018: Wacker Thun – Azoty Puławy
31 marca 2018, 16:00: Azoty Puławy – Fraikin Granollers.

fot. Marek Jachorek