Final4 Ligi Mistrzów: kiedy, terminarz, zasady, drużyny, gdzie oglądać?

Kiedy jest Final4 Ligi Mistrzów?
fot. Icon Sport

Najwyższa pora na wielkie emocje związane z rozgrywkami Final4 Ligi Mistrzów w piłkę ręczną. Prezentujemy informacje, które powinniście mieć na uwadze. Koniecznie przeczytajcie nasze kompendium wiedzy. 

Kiedy jest Final4 Ligi Mistrzów? (piłka ręczna)

Final4 Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych odbywać się będzie w niemieckiej Kolonii. Zmagania toczyć się będą w dniach od 17 do 18 czerwca 2023 roku. Mecze toczyć się będą na obiekcie Lanxess Arena.

Terminarz Final4 Ligi Mistrzów:

sobota, 17 czerwca:

  • 15.15, półfinał, SC Magdeburg – Barcelona
  • 18.00, półfinał, Barlinek Industria Kielce – PSG
niedziela, 18 czerwca:
  • 15.15, mecz o trzecie miejsce
  • 18.00, finał

Półfinały Final4 Ligi Mistrzów

Ależ fenomenalnie zapowiadają się zmagania w ramach Final4 Liga Mistrzów! O końcowych rezultatach mogą zadecydować najmniejsze detale. Bez wątpienia warto wygospodarować sobie trochę czasu, by śledzić półfinały Final4 Liga Narodów piłkarzy ręcznych, a następnie oczywiście zmagania finałowe i mecz o trzecie miejsce. Będzie się działo, oj będzie!

Półfinały Ligi Mistrzów zaplanowano na 17 czerwca 2023 roku. Pierwszy półfinał ruszy o godzinie 15:15. Wówczas rozpocznie się starcie SC Magdeburg z FC Barceloną. Rywalizacja zapowiada się pasjonująco. Warto więc obejrzeć ten mecz.

O 18:00 czeka nas natomiast pojedynek, który wręcz musicie zobaczyć. Wówczas Barlinek Industria Kielce rywalizować będzie z Paris Saint-Germain. Oczywiście polscy fani piłki ręcznej na pewno szalenie mocno będą ściskać kciuki za ekipę z naszego kraju. Kielczanie – miejmy nadzieję – staną na wysokości zadania!

Final4 Ligi Mistrzów – kiedy jest?

Final4 Ligi Mistrzów odbywać się będzie w weekend od 17 do 18 czerwca 2023 roku. Final4 piłka ręczna to dwa półfinały, finał, a także mecz o trzecie miejsce, w którym zmierzą się przegrani półfinałów. Zanosi się na kapitalne widowiska.

W oba dni mecze rozpoczynać się będą o 15:15 i 18:00. Tak naprawdę czekają nas zatem popołudnia pełne wielkich sportowych emocji. Weekend ma być deszczowy, więc tym bardziej warto zostać w domu, by śledzić mecze piłki ręcznej na wysokim poziomie. Oj warto!

Final4 Ligi Mistrzów – zasady

Final4 piłkarzy ręcznych ma bardzo proste zasady. Organizowane są półfinały, mecz o 3. miejsce i finał. Pierwszego dnia poznamy zatem finalistów. Awans uzyskają zwycięzcy, a przegrane ekipy będą musiały zadowolić się rywalizacją o trzecie miejsce. Czas pokaże, czy kielczanie zdołają dotrzeć do finału i powalczyć o triumf.

Gdzie oglądać Final4 Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych?

Gdzie będzie można obejrzeć mecze w ramach Final4 Ligi Mistrzów? Darmowe transmisje będą dostępne dla użytkowników STS.

Oglądaj tutaj

To jednak nie jest jedyna forma śledzenia rywalizacji. Transmisje pojawią się też w Eurosporcie 1 i w Eurosporcie Extra. Wiadomo, kto skomentuje mecze.

sobota, 17 czerwca:
15.15, półfinał, SC Magdeburg – Barcelona, komentarz: Marek Rudziński, Krzysztof Bandych (transmisja od 15.10)
18.00, półfinał, Barlinek Industria Kielce – PSG, komentarz: Piotr Karpiński, Iwona Niedźwiedź (transmisja od 17.50)
niedziela, 18 czerwca:
15.15, mecz o trzecie miejsce, komentarz: Michał Świrkula, Michał Wszołek (transmisja od 15.10)
18.00, finał, komentarz: Piotr Karpiński, Krzysztof Bandych (transmisja od 17.45)