Zakład bez ryzyka u bukmacherów (Cashback bez obrotu)

Nie ma co się dziwić, że zakład bez ryzyka to promocja, która zyskuje na znaczeniu. Każdy z typerów chce obstawiać bezpiecznie i na wypadek potknięcia otrzymać zwrot zainwestowanych pieniędzy. Obecnie zakłady bez ryzyka oferowane są przez takich bukmacherów, jak Superbet, STS, Fortuna, Betclic, ale nie tylko. W poniższym tekście zamieściłem ich obszerny opis, wyjaśniam czym jest zakład bez ryzyka bez obrotu oraz analizuję najlepsze cashbacki.

Zakład bez ryzyka – najlepsze bonusy powitalne

W poniższej tabeli przedstawiłem najlepsze zakłady bez ryzyka, które dostępne są aktualnie u polskich legalnych bukmacherów. Jak widać zróżnicowane są nie tylko kwoty cashbacków, ale też warunki obrotu, o których szerzej opowiadam w dalszej części tekstu.

Bukmacherzy
Zakład bez ryzyka
Odbierz bonus

Zakłady bukmacherskie sts

cashback do 100 zł

ODBIERZ BONUS

Zakłady bukmacherskie SUPERBET

cashback 3500 zl

ODBIERZ BONUS

Zakłady bukmacherskie BETCLIC

cashback do 200 zł

ODBIERZ BONUS

fuksiarz

50% zwrot do 500 zł bez obrotu

ODBIERZ BONUS

Zakłady bukmacherskie PZBUK

cashback 1000 zł

ODBIERZ BONUS

forBET Zakłady bukmacherskie

Cashback do 1150 zł

ODBIERZ BONUS

Zakłady bukmacherskie GOBET

Cashback do 500 zł

ODBIERZ BONUS

Zakłady bukmacherskie Fortuna

600 zł cashback

ODBIERZ BONUS

Betters

Cashback 300 zł

ODBIERZ BONUS

Żaden z przedstawionych w tabeli bonusów nie wyklucza się wzajemnie. Oznacza to, że możesz odebrać nawet każdy bonus po kolei. Jedyne o czym musisz pamiętać, to kliknięcie w czerwony przycisk “odbierz bonus”. W ten sposób otrzymasz opisaną ofertę. Dzieje się tak z tego powodu, że część bonusów bez ryzyka to dedykowane promocje, które są dostępne wyłącznie dla naszych czytelników, a tylko poprzez kliknięcie w przycisk i przejście na stronę bukmachera w ten sposób, jest on w stanie zidentyfikować Cię jako naszego czytelnika.

Zakład bez ryzyka

Co to jest zakład bez ryzyka? Na czym polega?

Zakłady bez ryzyka są obecnie jedynymi z najpopularniejszych promocji na polskim rynku bukmacherskim. W związku z tym warto bardzo dokładnie wyjaśnić na czym polega taka oferta. Otóż, zakład bez ryzyka to nic innego, jak kupon ubezpieczony. Oznacza to, że w przypadku rozliczenia takiego kuponu jako przegranego, nastąpi zwrot jego stawki. Mówiąc wprost. Jeżeli postawisz zakład bez ryzyka, nic nie ryzykujesz, bowiem w razie niepowodzenia odzyskasz zainwestowane przez siebie pieniądze. W normalnych warunkach, a więc typując bez zakładu bez ryzyka, tracisz środki.

Często można spotkać, że zakłady bez ryzyka są nazwane cashbackami. Czy cashback to inna promocja? Nie. Jest to dokładnie ten sam bonus bukmacherski, a różnica polega po prostu w nomenklaturze. Zakłady bez ryzyka to po prostu polskie określenie, a nieco mniej popularne, a więc cashback, zostało zaczerpnięte z języka angielskiego.

Żeby aktywować cashback, zawsze będziesz potrzebował najpierw dokonać wpłaty środków na grę, a następnie wysłać zakład. Jak zatem widać, jak wielu mylnie twierdzi, nie jest to darmowy bonus, a dopiero zabezpieczenie własnych pieniędzy. Cashback, a więc zwrot z zakładu bez ryzyka wypłacony może zostać jako bonus, który wymaga obrotu albo jako gotówka, która jest do Twojej dyspozycji, a nawet do wypłaty.

Co ciekawe, mylnym jest przekonanie wielu graczy, że zakłady bez ryzyka to wyłącznie bonusy powitalne. Owszem, najczęściej cashbacki są właśnie częściami ofert powitalnych legalnych bukmacherów, ale coraz częściej można je spotkać także przy okazji promocji dla zarejestrowanych graczy. Każdy bukmacher ma własną politykę bonusową, ale da się zauważyć trend, że zakłady bez ryzyka oferowane są na najpopularniejsze wydarzenia, jak chociażby mecze reprezentacji Polski czy polskich klubów w europejskich pucharach. To dość cykliczne akcje promocyjne.

Zakład bez ryzyka – najważniejsze zasady i obrót

Wiesz już co to jest zakład bez ryzyka, ale odbierając go, warto zwrócić uwagę na jego warunki. Zwłaszcza, że ten sam rodzaj promocji potrafi się sporo różnić pomiędzy poszczególnymi bukmacherami. Jak już wspomnieliśmy, każde zakłady bukmacherskie prowadzą własną politykę bonusową, a to tworzy wspomniane różnice w zasadach aktywacji, wykorzystania i obrotu cashbackami.

Najczęściej różnice w zakładach bez ryzyka dotyczą takich kwestii, jak:

  • Aktywacja kodu promocyjnego
  • Minimalny depozyt dla zakładu bez ryzyka
  • Wymagania zakładu bez ryzyka
  • Czas na aktywację bonusu
  • Maksymalny zwrot
  • Wysokość zwrotu
  • Zwrot z podatkiem lub bez
  • Zwrot gotówki lub w formie bonusu
  • Warunki obrotu (o ile jest wymagany)

Każdy z powyższych warunków jest indywidualną kwestią wybranego bukmachera. Jak już wspomniałem, oferty cashbacków różnią się od siebie, a Twoim obowiązkiem jako gracza jest zapoznanie się z regulaminem promocji, zanim z niej skorzystasz.

Aktywacja kodu promocyjnego

Często bukmacherzy oferują zakłady bez ryzyka jako dodatkowe bonusy za kody promocyjne lub też powiększają istniejące cashbacki dzięki wspomnianym kodom. Aby mieć pewność, że sięgasz po najwyższy cashback, warto zarejestrować się z naszymi kodami promocyjnymi. Kod promocyjny aktywujesz zawsze na etapie rejestracji konta u bukmachera. Stosowne okienko do jego wprowadzenia widoczne jest w formularzu rejestracyjnym, konkretnie najczęściej w jego pierwszym kroku, ale jest też kilka wyjątków.

Minimalny depozyt dla zakładu bez ryzyka

Jeżeli mowa o zakładzie bez ryzyka na start, to bukmacher może określić w swoich warunkach promocyjnych jaki jest minimalny depozyt, żeby ten bonus został aktywowany na Twoim koncie. Może to być przykładowo 10 złotych, co oznacza, że wpłacając poniżej tej kwoty nie otrzymasz zakładu bez ryzyka. Niemniej jednak zdecydowanie częstszą praktyką jest brak wymogu minimalnego depozytu, a wszystko określają wymagania kuponu, który kwalifikuje się do otrzymania zakładu bez ryzyka.

Wymagania zakładu bez ryzyka

I właśnie te wymagania to warunek, który pojawia się niemal u każdego bukmachera. Po pierwsze, zakłady bukmacherskie mogą określić czy zakładem bez ryzyka będzie tylko pierwszy kupon wysłany w historii konta czy też pierwszy przegrany kupon. Zdecydowanie korzystniejsza jest naturalnie druga opcja. Wszystko dlatego, że w takim przypadku bonus nie przepadnie po pierwszym wygranym kuponie.

Kolejna kwestia dotycząca wymagań to minimalna stawka kuponu, który zostanie ubezpieczony. To częsta praktyka, że bukmacherzy ubezpieczają na przykład kupony, których stawka przekracza 20 zł. Oczywiście, jest to kolejny raz mocno indywidualna kwestia, z którą zapoznasz się w regulaminie promocji. Oprócz wymagań minimalnej stawki, możesz napotkać też wymagania dotyczące minimalnej liczby zdarzeń na kuponie oraz warunki kursowe. Część bukmacherów ubezpiecza nawet zakład pojedynczy, inni wymagają kuponów ako, a jeszcze inni ako z określoną liczbą minimalnych zdarzeń – na przykład trzy. Bukmacher może też narzucić warunki kursowe dla zakładu bez ryzyka. Pierwsze z nich to minimalny kurs dla każdego zdarzenia, który może wynosić przykładowo co najmniej 1.20, a drugi to ogólny kurs kuponu, który musi wynieść przykładowo co najmniej 2.50.

Oczywiście każde opisane powyżej warunki dotyczące zakładu bez ryzyka mogą, ale nie muszą mieć zastosowania. Są bukmacherzy, którzy ubezpieczają dowolny pierwszy zakład, a są też tacy, którzy nieco bardziej restrykcyjnie podchodzą do tej kwestii.

Czas na aktywację bonusu

Niezwykle bardzo istotną kwestią przy odbiorze zakładów bez ryzyka jest czas na aktywację bonusu. Bukmacher może określić ile masz czasu na wysłanie swojego pierwszego zakładu. Może to być przykładowo 7 dni, liczone od dnia rejestracji konta czy pierwszego depozytu. Jeżeli nie postawisz w tym czasie zakładu, to niestety, ale Twój bonus bezpowrotnie przepadnie.

Maksymalny zwrot

Bonus zakład bez ryzyka zawsze posiada przypisaną maksymalną wartość zwrotu. Może to być przykładowo 100 zł, 500 zł, 1000 zł czy 2000 zł. Jest to kwota maksymalna, ale oczywiście możesz otrzymać także mniej. Wszystko zależne jest od minimalnej stawki kuponu ubezpieczonego. Tyle wynosi bowiem minimalny zwrot, a maksymalny określany jest w regulaminie promocji. Przykładowo, jeżeli bukmacher oferuje maksymalny zwrot 1000 zł, a Ty zagrasz za 1500 zł, to otrzymasz tylko 1000 zł zwrotu.

Wysokość zwrotu

Oprócz samej maksymalnej kwoty, istotna jest także procentowa wysokość zwrotu. Na polskim rynku obecnie dostępne są dwa rodzaje cashbacków: 100% oraz 50% stawki kuponu ubezpieczonego. Na zagranicznych rynkach można spotkać też takie wariacje, jak np. 75%. W praktyce 100% oznacza, że cała stawka do kwoty maksymalnej wróci na Twoje konto. 50% to naturalnie zwrot jedynie albo aż połowy stawki kuponu ubezpieczonego.

Zwrot z podatkiem lub bez

Kolejna kwestia to rodzaj zwrotu. Zdecydowana większość bukmacherów zwraca pełną stawkę kuponu, co oznacza zwrot także podatku bukmacherskiego. W praktyce wygląda to tak, że stawiasz za 100 zł i odbierasz bonus zakład bez ryzyka 100 zł. Nieco inaczej wygląda kwestia w przypadku bukmacherów, którzy potrącają podatek przy zwrocie. Podatek od stawki na polskim rynku wynosi 12%. W praktyce więc, jeżeli postawisz bez ryzyka 100 zł, otrzymasz jedynie 88 zł, gdyż 12 zł zniknie w podatku bukmacherskim. Chyba nie muszę wyjaśniać który rodzaj zwrotu jest lepszy – ten z podatkiem, który określany jest prawdziwym cashbackiem.

Zwrot gotówki lub w formie bonusu

I szybko przechodzę do wyjaśnienia kolejnego kluczowego warunku, a mianowicie formy zwrotu. Bukmacher może zwrócić stawkę w formie gotówki, a wówczas możesz ją rozporządzić na własnych zasadach. Mówiąc wprost, albo wysyłasz kolejne kupony albo realizujesz wypłatę na swój rachunek bankowy. Zdarzają się jednak operatorzy, którzy wypłacają zwrot w formie bonusu. Ma to zachęcić, a niektórzy mówią, że i zmusić gracza do dalszego obstawiania. Choć to mocne twierdzenie, to fakty są takie, że bonus wymaga obrotu przed wypłatą. Zostaniesz więc zobligowany do dalszej gry, jeżeli nie chcesz żeby zwrot przepadł, co raczej jest oczywiste.

Warunki obrotu (o ile jest wymagany)

Jeżeli zatem otrzymasz zwrot w formie bonusu, musisz zapoznać się z warunkami obrotu. I tutaj pojawiają się trzy zasady: wysokość obrotu, wymagania kuponu i czas na obrót. Wysokość obrotu określa ile razy zwrotem musisz obrócić na zakładach. Przykładowo dwukrotnie. Wymagania kuponu pokazują, czy obrót bonusem może być realizowany na dowolnych kuponach czy bukmacher wymaga np. kuponów ako, minimalnego kursu zdarzenia czy minimalnego kursu kuponu. Czas na obrót to określenie liczby dni, w których musisz się zmieścić z obrotem bonusu, aby Twój zwrot nie przepadł.

Najlepsze zakłady bez ryzyka u polskich bukmacherów

Opisane powyżej warunki sprawiły mam nadzieję, że już dokładnie wiesz co to jest zakład bez ryzyka i jak działa. Wiesz też na jakie warunki zwrócić uwagę. No to co, nadszedł czas żeby bliżej poznać aktualnie oferowane najlepsze zakłady bez ryzyka u polskich bukmacherów?

Superbet zakład bez ryzyka

W zakładach bukmacherskich Superbet zakład bez ryzyka oferowany jest w najwyższej kwocie na polskim rynku. Mowa bowiem aż o zwrocie o wartości 3500 zł. To jednak nie jedyny pozytyw tej oferty. Okazuje się, że za Superbet kod promocyjny możesz otrzymać aż tydzień gry bez ryzyka. To oznacza, że ubezpieczone zostaną Twoje wszystkie kupony przez 7 dni po rejestracji konta. Żeby skorzystać z tej promocji musisz wpłacić na pierwszy depozyt minimum 20 złotych, a 7 dniowy cashback zostanie aktywowany z automatu. Zwrot zostanie obliczony według wzoru suma stawek – wygrane – podatek od gier – kwoty wykorzystanych bonusów = zwrot i wypłacony maksymalnie do 72 godzin po upływie wspomnianych siedmiu dni.

STS zakład bez ryzyka bez obrotu

STS jest jednym z bukmacherów, którzy oferują cashback bez obrotu. To oznacza, że zwrot otrzymasz w formie gotówki i będziesz mógł z nią zrobić to, co Ci się podoba, włącznie z natychmiastową wypłatą. Zacznę jednak po kolei, że opłaca się aktywować w STS kod promocyjny, który jest jedyną opcją na otrzymanie zakładu bez ryzyka. Rejestrując się bez kodu nie dostaniesz cashbacku. W STS zakład bez ryzyka wynosi maksymalnie 100 złotych i dotyczy pierwszego kuponu postawionego w historii konta. Po rejestracji wymagana jest wpłata o wartości minimum 50 złotych, a następnie przygotowanie dowolnego kuponu, a więc ako lub solo, z kursem min. 1.85. Bukmacher obejmie taki zakład ubezpieczeniem i wypłaci ewentualny zwrot 100% stawki w formie gotówki.

Betclic zakład bez ryzyka

Warto także żebyś rozważył Betclic kod promocyjny, bowiem z kolei ten bukmacher oferuje zakład bez ryzyka na pierwszy kupon do maksymalnie 200 złotych. Warunek jest prosty. Wystarczy, że wpłacisz dowolny depozyt i wyślesz dowolny zakład. Wymagany jest jedynie kurs łączny minimum 1.14, a więc taki żeby potencjalna wygrana przekroczyła stawkę zakładu. Jeśli powinie się noga, bukmacher Betclic zrobi zwrot stawki netto, a więc potrąci 12% podatku. W Betclic zakład bez ryzyka wypłacany jest w formie freebetu. Należy nim postawić kupon o kursie min. 2.14 i w ten sposób wygrana będzie już dostępną do wypłaty gotówką.

Fortuna zakład bez ryzyka bez obrotu

Zakład bez ryzyka bukmacher oferuje nie jeden, a aż trzy. Mało tego, każdy z nich to zakład bez ryzyka bez obrotu. Warto użyć przy rejestracji Fortuna kod promocyjny oraz odebrać każdy z tych trzech bonusów. Pierwszy cashback o wartości 100 zł aktywny jest do 72 godzin od rejestracji konta. Drugi ma wartość 200 zł i dostępny staje się po 72 godzinach od założenia konta. I wreszcie trzeci, o najwyższej wartości 300 zł, który pojawi się na Twoim koncie gracza po 144 godzinach od rejestracji konta. Każdy Fortuna zakład bez ryzyka różni się maksymalnym zwrotem, ale pozostałe zasady są dokładnie takie same. Możesz stawiać dowolne kupony i aktywować zakłady bez ryzyka. Każdorazowo zwrot to 100% stawki bez odliczania podatku bukmacherskiego, a zwrot wypłacany jest w gotówce bez konieczności realizowania obrotu bonusem.

Fuksiarz 50% zwrot do 500 zł bez obrotu

Kolejnym legalnym bukmacherem w Polsce, który oferuje cashback jest Fuksiarz. Jego aktywacja jest możliwa dzięki Fuksiarz kod promocyjny. Ten buk postawił na dość oryginalne zasady zakładu bez ryzyka. Okazuje się bowiem, że maksymalny zwrot to 50% wartości stawki do 500 złotych. Oznacza to, że maksymalny cashback otrzymasz przy kuponie o stawce 1137 zł lub wyższej, bowiem buk potrąca też podatek bukmacherski. Istotne są też warunki zakładu bez ryzyka. Fuksiarz zakład bez ryzyka wymaga postawienia pierwszego kuponu o stawce minimum 50 zł. Musi to być dodatkowo kupon akumulowany, a więc składający się przynajmniej z dwóch zakładów. Kolejny warunek dotyczy kursu. Otóż minimalny kurs każdego zdarzenia powinien wynosić przynajmniej 1.60. Dobra informacja jest jednak taka, że Fuksiarz wypłaca zwrot bez obrotu w gotówce.

Go+Bet zakład bez ryzyka

Warto rozważyć także Go+Bet kod promocyjny. Ten bukmacher także wprowadził ciekawe zasady dotyczące cashbacku. Otóż jest to Go+bet zakład bez ryzyka nie od pierwszego, a od drugiego depozytu. Żeby dokonać aktywacji zakładu bez ryzyka, musisz wpłacić na drugi depozyt przynajmniej 50 złotych, a następnie wysłać dowolny kupon o stawce minimum 20 złotych. Jedyny warunek, jaki narzuca Go+Bet, to maksymalny kurs łączny 10.00 dla kuponu ubezpieczonego. Zwrotem objęte jest 100% stawki aż do 500 złotych, bez odliczania podatku bukmacherskiego. Zwrot wypłacany jest jako bonus. Wymaga on 3-krotnego obrotu, który zrealizujesz na zakładach akumulowanych, składających się minimum z trzech zdarzeń i kursu pojedynczego wydarzenia minimum 1.30.

forBET zakład bez ryzyka

W zakładach bukmacherskich forBET kod promocyjny opłaca się jak mało gdzie. Wszystko dlatego, że za podanie kodu zakład bez ryzyka bukmacher wzrasta z 1000 złotych do 1150 złotych, a więc o dodatkowe 150 złotych. Zakład bez ryzyka aktywowany jest po wpłacie pierwszego depozytu o wartości 20 złotych lub więcej. Może to być dowolny zakład bez żadnych warunków. Zwrotem objęte jest 100% stawki, a wypłacany jest jako bonus. forBET zakład bez ryzyka wymaga 1-krotnego obrotu na kuponach ako z minimum 3 zdarzeniami i kursem każdego zdarzenia min. 1.30. Czas na obrót to 14 dni.

Betters zakład bez ryzyka

W zakładach bukmacherskich Betters sam możesz wybrać bonus, a pomoże w tym Betters kod promocyjny podany przy rejestracji. Jednym z wariantów jest cashback do 300 złotych. Żeby z niego skorzystać musisz postawić pierwszy zakład do 7 dni po rejestracji konta. Zwracane jest 100% stawki bez potrącania podatku, a zwrot ląduje na koncie jako bonus. Betters w konsekwencji wymaga zagrania przyznanym bonusem – freebetem – raz na kuponie o kursie min. 1.14. Czas na obrót to 72 godziny.

PZBuk zakład bez ryzyka

Zakład bez ryzyka bukmacher PZbuk oferuje z maksymalnym zwrotem do 1000 zł. Przy rejestracji można podać PZBuk kod bonusowy. Zakładem ubezpieczonym jest pierwszy kupon pod warunkiem, że jego stawka będzie wynosić minimum 100 zł. Dodatkowo musi to być kupon ako, a więc taki, który zawiera przynajmniej dwa zakłady. Kurs każdego zakładu powinien wynieść przynajmniej 1.40. W razie przegranej otrzymasz 100% zwrotu z podatkiem bukmacherskim jako bonus. Wypłacany zwrot to freebet, który możesz użyć znów na kuponie ako z kursem min. 1.40 dla każdego zdarzenia.

FAQ: twoje pytania o zakład bez ryzyka

Który bukmacher ma najlepszy zakład bez ryzyka?

Moim zdaniem najlepsze zakłady bez ryzyka oferują obecnie Superbet, STS, Fortuna oraz Betclic. Wszystkie oferty cashbacków znajdziesz w moim tekście.

Gdzie można znaleźć zakład bez ryzyka bez obrotu?

Bukmacherem oferującym zakład bez ryzyka bez obrotu jest Fortuna. Inna opcja na skorzystanie z tego rodzaju promocji to STS.

Czy bonus zakład bez ryzyka dotyczy tylko nowych graczy?

Nie. Choć najczęściej zakłady bez ryzyka kojarzą się z ofertami powitalnymi, to często możesz je znaleźć także w promocjach dla zarejestrowanych graczy.