Kiedy gra Świątek? O której mecz przeciwko Zheng w 1/8 finału Roland Garros 2022?

Polka awansowała do 1/8 finału Roland Garros 2022. Jej następną rywalką będzie Chinka Qinwen Zheng. Kiedy gra Świątek? O której mecz Świątek – Zheng? Sprawdź szczegóły.

kiedy gra Świątek

O której gra Iga Świątek? Kiedy gra następny mecz na Roland Garros 2022?

  • Kiedy gra Iga Świątek? 30.05.2022, około 15:30 – 16:00.

Wiemy, kiedy najbliższy mecz Igi Świątek. Spotkanie Świątek – Zheng zostanie rozegrane w najbliższy poniedziałek, 30 maja 2022 roku. Wiemy już także, o której gra Świątek w 1/8 finału. Organizatorzy opublikowali dokładną rozpiskę dnia i kort na którym zostanie rozegrany mecz Świątek – Zheng. Kolejny raz będzie to kort centralny, a Świątek zagra w trzecim z rzędu meczu w sesji dniowej. Wcześniej odbędą się dwa pojedynki: Kudermietowa – Keys, Rune – Tsitsipas. Mecz Świątek powinien rozpocząć się zatem około 15:30 – 16:00.

Wracając do poprzedniego meczu, to w nim Iga Świątek pokonała Dankę Kovinić. Czarnogórka postawiła się w drugiej partii, którą ostatecznie Polka wygrała 7:5. Pierwszy set padł łupem Igi 6:3. To 31. zwycięstwo naszej tenisistki z rzędu oraz 9. mecz z rzędu bez straty seta. Iga wykonała kolejny krok do drugiego w karierze tytułu na French Open, choć eksperci są zgodni, że najbliższy mecz Świątek przeciwko Zheng może być najtrudniejszy, jak do tej pory wyzwaniem na Roland Garros 2022.

Wiedząc kiedy gra Świątek, warto też rzucić okiem na drabinkę, która podpowie, z kim może grać Polka w kolejnych rundach turnieju.