Świątek – Zheng typy, kiedy, o której i gdzie obejrzeć transmisję Roland Garros 2022?

W 1/8 finału Roland Garros 2022 Iga Świątek zmierzy się z 74. rakietą WTA, Qinwen Zheng. Polka jest zdecydowaną faworytką, ale na Chinkę należy uważać. Zwłaszcza, że jej styl jest bardzo niewygodny i oparty na agresywnej grze, a z tym w przeszłości nasza tenisistka miewała problemy. O której mecz Świątek – Zheng? Kiedy zagrają i jakie mamy przewidywania? Sprawdź szczegóły.

Świątek – Zheng zapowiedź meczu 1/8 finału Roland Garros 2022 i typy (30.05.2022)

Zanim przejdziemy do zapowiedzi i przedstawienia ciekawych statystyk, rzuć okiem na dwa, prezentowane przez nas na mecz Świątek – Zhen typy bukmacherskie.

Iga Świątek na najlepszej drodze do wygrania French Open?

Z jednej strony wszystkie najgroźniejsze konkurentki Igi Świątek odpadły już z Roland Garros 2022, a z drugiej, Polka prezentuje wyborną formę. Iga Świątek wygrała już 31. meczy z rzędu i nie zamierza się zatrzymywać. Kolejną rywalką, która spróbuje zakończyć serię Świątek jest Qinwen Zheng. Chinka zagra z Polką o ćwierćfinał Roland Garros 2022. To Iga jest zdecydowaną faworytką bukmacherów, choć niektórzy eksperci ostrożnie podchodzą do tego spotkania. Zwracają uwagę na agresywny styl gry Zheng i to, że potrafi wywierać sporą presję na korcie. Świątek jest jednak mentalnie na najwyższym poziomie, a od strony technicznej, prezentuje po prostu bajeczny tenis.

W naszym odczuciu mecz Świątek – Zheng zakończy się wygraną Igi. Polka od dziewięciu meczy nie straciła ani jednego seta. Owszem, styl Zheng może straszyć. Tak samo, jak fakt, że Chinka wyrzuciła z Roland Garros 2022 takie tenisistki, jak między innymi Halep czy Cornet. Owszem są to uznane nazwiska, ale Halep jest już jedną nogą po przysłowiowej drugiej stronie rzeki, a Cornet zmuszona była skreczować, bowiem walczyła nie tylko z Chinką, ale z i problemami zdrowotnymi. Oczywiście, nie ujmuje to zasług Zhen. 19-latka osiągając czwartą rundę w Paryżu, zdobyła swój największy sukces w dotychczasowej karierze.

Nie uważamy jednak, żeby była w stanie pokonać Igę Świątek. Gramy na Świątek – Zhen typy na 2:0 dla Polki i poniżej 20.5 gema w tym meczu. Spotkanie śmiało można porównać do meczu z Kovinic, która również miała stworzyc zagrożenie dla Świątek, a Czarnogórka powalczyła jedynie w drugiej partii. Wydaje nam się ponadto, że ona na papierze była groźniejszą rywalką od Zheng.

Ostatnie wyniki i bezpośrednie mecze

Iga Świątek nie miała jeszcze grać przeciwko Qinwen Zheng. Warto jednak rzucić wzrokiem na to, jak obie tenisistki radziły sobie do tej pory na Roland Garros 2022.

Ostatnie mecze Igi Świątek

  • Świątek – Kovinic 2:0
  • Świątek – Riske 2:0
  • Świątek – Curenko 2:0

Ostatnie mecze Qinwen Zheng

  • Zheng – Cornet 1:0 (krecz Cornet)
  • Halep – Zheng 1:2
  • Zanevska – Zheng 0:2

Skrót ostatniego meczu Świątek

Dla zainteresowanych poniżej zamieszczamy skrót meczu Świątek, który rozegrała w poprzedniej rundzie Roland Garros 2022.

Świątek – Zheng kiedy mecz, o której grają?

Mecz zostanie rozegrany 30 maja 2022. Świątek znów zagra na korcie centralnym a jej mecz poprzedzą pojedynki Kudermietowa – Keys oraz Rune – Tsitsipas. O której zagra Iga? Zapewne około 15:30 – 16:00.

Gdzie obejrzeć mecz Świątek – Zheng? Transmisja na żywo

Mecz będzie transmitowany na Eurosport 1 bądź Eurosport 2. Dodatkowo transmisja online na Eurosport Extra w Playerze.