Ekstraklasa dla Zamościa?

Ekstraklasa dla Zamościa?

Drużyna Uczelnia Państwowa Zamość wygrała z MKS Lucrum Skarbek Tarnowskie Góry 7:3 w meczu na szczycie tabeli grupy południowej I ligi tenisa stołowego kobiet. Tym samym zamościanki zapewniły sobie pierwszą lokatę w tabeli i z tej pozycji przystąpią do baraży o Ekstraklasę.

Do spotkania ze Skarbkiem Tarnowskie Góry zamościanki przystąpiły w dobrych nastrojach, po zwycięstwie 6:4 w Nowym Targu z tamtejszym KS Gorce. Przyjezdne w ostatniej serii gier zremisowały 5:5 z Bronowianką Kraków. Tym samym do końcowego triumfu w I-ligowej stawce drużynie z województwa lubelskiego potrzebny był choćby remis.

Niedzielny mecz ułożył się po myśli podopiecznych trenera Piotra Kostrubca. Uczelnia Państwowa Zamość szybko wyszła na prowadzenie 3:1. Swoje pojedynki wygrały Klaudia Kusińska, Karolina Lalak i Anna Brzyska. Wyższość rywalki musiała uznać jedynie Aleksandra Osuch.

W grach deblowych duet Klaudia Kusińska – Karolina Lalak odprawił przeciwniczki w trzech setach, a para Anna Brzyska – Aleksandra Osuch, choć przegrywała 0:2, zdołała odrobić straty i wygrać 3:2. W kolejnych singlowych pojedynkach swoje partie wygrały Karolina Lalak i Klaudia Kusińska, natomiast porażki zanotowały Anna Brzyska i Wiktoria Puzio.

Teraz pozwolimy sobie na chwilę świętowania. Nie ukrywam jednak, że myślami jesteśmy już przy meczach barażowych, w których najprawdopodobniej zmierzymy się z drużyną ATS East Rent Białystok – mówi trener zamojskiego zespołu, Piotr Kostrubiec.

Na zakończenie sezonu zasadniczego drużyna Uczelnia Państwowa Zamość zagra na wyjeździe z ostatnim w tabeli Lewartem Lubartów.


LVBET Kod Promocyjny 2021 * BEST20 * – bonus aż do 2000 złotych

fot. Skafander