Wisła Kraków zmieni trenera? Już miało dojść do rozmów

Wisła Kraków zmieni trenera? Już miało dojść do rozmów
Icon Sport

Koniec sezonu był bardzo nieudany dla zespołu “Białej Gwiazdy”. Z tego względu istnieje spora szansa na to, że władze klubu podejmą zdecydowane kroki. Portal Meczyki.pl podaje, że być może już niedługo Wisła Kraków zmieni trenera. Ponoć doszło już do pierwszych rozmów z potencjalnymi kandydatami do objęcia tego stanowiska.

Jeszcze niedawno Wisła Kraków była na ustach wszystkich po zdobyciu Pucharu Polski. Równolegle “Biała Gwiazda” walczyła o powrót do PKO BP Ekstraklasy. Ostatecznie ta sztuka się nie udała, a zespół prowadzony przez Alberta Rude prezentował się na finiszu rozgrywek wprost fatalnie.

Wisła Kraków może zmienić trenera. Albert Rude na wylocie?

Kiepską dyspozycję “Białej Gwiazdy” idealnie podsumowuje zdobycz punktowa w czterech ostatnich kolejkach. Podopieczni Alberta Rude dali radę wywalczyć tylko jeden punkt. W konsekwencji krakowski klub zakończył zmagania na 10. pozycji w tabeli i nie zapewnił sobie możliwości do awansu poprzez baraże.

Nowe informacje na temat przyszłości Alberta Rude podano na portalu Meczyki.pl. “Wisła rozgląda się już za nowym trenerem. Miało nawet dojść do pierwszych rozmów z kandydatami. Prawdopodobnie tym razem zwycięży opcja krajowa” – czytamy.

Warto przypomnieć, że sytuacja kontraktowa Alberta Rude nie będzie stanowiła tutaj wielkiejgo problemu. Umowa Hiszpana z Wisłą Kraków wygasa z końcem czerwca, ale władze “Białej Gwiazdy” mają możliwość przedłużenia kontraktu. Na ten moment raczej więcej wskazuje na to, że ta opcja nie zostanie aktywowana.

Jeszcze oficjalnie nie wiemy, czy niebawem Wisła Kraków zmieni trenera. Jarosław Królewski w wypowiedziach przekonywał, że ostateczna decyzja ma zostać podjęta już niebawem. Albert Rude pracuje w krakowskim zespole mniej niż pół roku. Hiszpan objął tę drużynę pod koniec grudnia 2023.