Świątek – Dart typy, transmisja, gdzie oglądać ten mecz?

Iga Świątek po udanym turnieju WTA 500 w Adelajdzie, przystępuje do rywalizacji w Australian Open. Na “dzień dobry” mecz z kwalfikantką, Harriet Dart.

Iga Świątek – Harriet Dart typy naszej redakcji (18.01.2022)

Pozwól, że na początek podzielimy się naszymi przewidywaniami.

Świątek - Dart typy

Świątek podbije Australian Open?

Co tu dużo ukrywać. Spore nadzieje wiążemy z występem Igi Świątek na Australian Open. Polka obok Osaki, Barty czy Muguruzy, zaliczana jest do ścisłego grona faworytek pierwszego wielkoszlemowego turnieju w tym sezonie. Zwłaszcza, że raszynianka ma za sobą udany turniej w Adelajdzie, a ostatnio odpoczywała, zbierając siły i koncentrując się właśnie na Australian Open.

Ostatnie dwa turnieje w Melbourne, Świątek kończyła na czwartej rundzie. Teraz jej pierwszą przeszkodą będzie klasyfikowana na 125. miejscu rankingu WTA, Harriet Dart. Brytyjka przez ekspertów i bukmacherów skazywana jest niemal na pożarcie. Stąd na Świątek – Dart typy na czystą jedynkę sobie darowaliśmy. Kursy są, powiedzmy szczerze, śmiesznie niskie. Jeśli Iga myśli o sukcesie w tegorocznym Australian Open to musi odprawić z kwitkiem niżej notowaną rywalkę. Próbkę umiejętności rywalki przedstawia poniższy skrót wideo.

Stawiamy więc na Świątek – Dart typy na 2:0 dla Polki oraz na to, że w meczu zgromadzi łącznie co najmniej 7 gemów więcej, niż jej rywalka. Kim jest Harriet Dart, rywalka Igi Świątek? 25-letnia Brytyjka uzyskała awans do drabinki głównej Australian Open, pokonując w dwóch setach Kimberly Birrell (664. WTA). Dart nie ma na koncie wielkich sukcesów jeśli chodzi o  singla. Jej życiowym osiągnięciem jest trzecia runda Wimbledonu w 2019 roku. W zeszłym roku na Wimbledonie dotarła z kolei do finału miksta, jednak to zupełnie inna “dyscyplina”. Nie spodziewamy się więc, żeby na tym etapie rozgrywek i z taką rywalką (z całym szacunkiem dla niej), Iga Świątek miała jakiekolwiek problemy.

O której gra Świątek z Dart?

Organizatorzy Australian Open uzupełnili już dokładny harmonogram spotkań. Mecz Świątek – Dart rozegrany zostanie w nocy czasu polskiego, z poniedziałku na wtorek. Będzie drugim spotkaniem na korcie Rod Laver Arena. Wcześniej zagrają tam Muguruza i Burel od godziny 1. Świątek zacznie zatem w okolicach 3 w nocy czasu polskiego.

Świątek – Dart transmisja na żywo

Mecz pokaże Eurosport 1 bądź Eurosport 2. Warto śledzić sytuajcę na bieżąco, bowiem jak pokazał mecz Huberta Hurkacza jest ona niezwykle dynamiczna. Dodatkowo, będzie można śledzić transmisję spotkania Igi Świątek z Harriet Dart u bukmachera STS.

FAQ

  • Czy Iga Świątek jest zdecydowaną faworytką?

Tak.

  • Czy Polka grała już z Dart?

Nie. To pierwszy mecz w historii z Brytyjką.

5 1 vote
Article Rating