Świątek – Samsonowa typy, kiedy, o której, gdzie oglądać? (08.10.2023)

Iga Świątek powalczy w finale turnieju WTA w Pekinie. Po odniesieniu pięciu zwycięstw na kortach twardych w stolicy Chin, Polka potrzebuje jeszcze jednej wygranej do zdobycia trofeum. Zobacz Świątek – Samsonowa typy przed meczem o tytuł.

Iga Świątek – Ludmiła Samsonowa typy i kursy (finał WTA Pekin 2023)

Iga Świątek wystąpi w 20. finale turnieju WTA w karierze. Jak dotąd bilans Polki to 15 wygranych i cztery porażki. Biorąc pod uwagę tylko obecny sezon, Polka wygrała w czterech z sześciu finałów. Zdobywała tytuł w lutym w Dosze, w kwietniu w Stuttgarcie, w czerwcu w Roland Garros i w lipcu w Warszawie.

Świątek - Samsonowa typy
Icon Sport

Polka zaprezentowała się w Pekinie zdecydowanie lepiej niż w poprzednim turnieju w Tokio, z którego odpadła po drugim meczu. W drodze do finału w stolicy Chin eliminowała Sarę Sorribes Tormo, Warwarę Graczewą, Magdę Linette, Carolinę Garcię oraz Coco Gauff. Tylko Garcia zdołała urwać seta Idze Świątek. W półfinale wiceliderka rankingu WTA oddała jedynie pięć gemów Coco Gauff.

Ostatnią przeciwniczką Igi Świątek w Pekinie będzie Ludmiła Samsonowa, która doszła do finału bez rozstawienia. 24-latka znajduje się na 22. miejscu w rankingu WTA. We wcześniejszych rundach eliminowała Alycię Parks, Petrę Kvitovą, Martę Kostiuk, Jelenę Ostapenko i Jelenę Rybakinę. Także Ludmiła Samsonowa przegrała tylko jednego seta w drodze do finału, a wydarzyło się to w meczu z Martą Kostiuk.

Iga Świątek przystąpi do finału w Pekinie jako faworytka i również nasze Świątek – Samsonowa typy to zwycięstwo wiceliderki rankingu WTA. Polka ma za sobą dwa zwycięstwa w meczach z Rosjanką. Na mączce w Stuttgarcie w 2022 roku wygrała w trzech setach, a na korcie twardym w Dubaju w 2023 triumfowała w dwóch partiach. Stawiamy na powtórkę i dwusetowy mecz w niedzielę.

Kiedy gra Świątek z Samsonową O której godzinie finał WTA Pekin 2023?

Finał gry pojedynczej w turnieju WTA w Pekinie został zaplanowany na niedzielę i rozpocznie się o godzinie 13:30 czasu polskiego. Stawką meczu na korcie Diamond będzie zdobycie tytułu.

Gdzie oglądać finał WTA Pekin 2023: Świątek – Samsonowa? Transmisja

Ostatni mecz Igi Świątek w turnieju w Pekinie można oglądać na stronie internetowej bukmachera Betclic. Warunkiem jest rejestracja konta. Pojedynki można również obserwować na żywo w polskiej telewizji. Transmisja będzie możliwa do zobaczenia w jednym z kanałów Canal+Sport.

Oglądaj tutaj