“Klub 100” wsparciem dla Speed Car Motor Lublin

żużel

14 marca na specjalnie zwołanej konferencji prasowej działacze Speed Car Motor Lublin ogłosili zainaugurowanie istnienie “Klubu 100”. Grupa skupia w sobie przedsiębiorców oraz firmy gotowe pomóc w działalności lubelskiego żużla.

– Powrót po dwudziestu trzech latach do najwyższej klasy rozgrywkowej stwarza okazję do wystartowania z nowym programem “Klubu 100”, który miałby wspierać klub w trudnych chwilach oraz cieszyć się wspólnie z ewentualnych sukcesów. W ubiegłym sezonie udało nam się zgromadzić na trybunach łącznie osiemdziesiąt tysięcy kibiców, a ekwiwalent reklamowy opiewał na kwotę blisko trzydziestu milionów złotych. Mamy nadzieję, że teraz startując w PGE Ekstralidze podwoimy tę kwotę – tłumaczy Piotr Więckowski, wiceprezes spółki Speedway Lublin.

Liczba “100” w nazwie grupy jest tylko symboliczna. Działacze lubelskiego klubu wierzą, że zrzeszonych podmiotów będzie wkrótce znacznie więcej. Obecnie w projekt zaangażowało się już pięćdziesiąt firm, przedsiębiorców i instytucji. Większość z nich wspierało Speed Car Motor także w poprzednich latach. Podczas konferencji, obok marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i prezesa Lubelskiego Forum Pracodawców Zbigniewa Michalaka, głos zabrał prezydent Krzysztof Żuk: – Oczywiście popieram tę inicjatywę i cieszę się, że nasi lubelscy przedsiębiorcy chcą zaangażować się w sponsorowanie sportu. Miasto Lublin zaangażowało się w żużel dwojako. Zabezpieczyliśmy w budżecie kwotę czterech milionów złotych na bezpośrednie wsparcie finansowe klubu, a także nieodpłatnie udostępniamy i modernizujemy stadion. Jesteśmy partnerem, który stabilizuje klub i będziemy to robić w przyszłości.