“Klub 100” wsparciem dla Speed Car Motor Lublin

“Klub 100” wsparciem dla Speed Car Motor Lublin
żużel

14 marca na specjalnie zwołanej konferencji prasowej działacze Speed Car Motor Lublin ogłosili zainaugurowanie istnienie “Klubu 100”. Grupa skupia w sobie przedsiębiorców oraz firmy gotowe pomóc w działalności lubelskiego żużla.

– Powrót po dwudziestu trzech latach do najwyższej klasy rozgrywkowej stwarza okazję do wystartowania z nowym programem “Klubu 100”, który miałby wspierać klub w trudnych chwilach oraz cieszyć się wspólnie z ewentualnych sukcesów. W ubiegłym sezonie udało nam się zgromadzić na trybunach łącznie osiemdziesiąt tysięcy kibiców, a ekwiwalent reklamowy opiewał na kwotę blisko trzydziestu milionów złotych. Mamy nadzieję, że teraz startując w PGE Ekstralidze podwoimy tę kwotę – tłumaczy Piotr Więckowski, wiceprezes spółki Speedway Lublin.

Liczba “100” w nazwie grupy jest tylko symboliczna. Działacze lubelskiego klubu wierzą, że zrzeszonych podmiotów będzie wkrótce znacznie więcej. Obecnie w projekt zaangażowało się już pięćdziesiąt firm, przedsiębiorców i instytucji. Większość z nich wspierało Speed Car Motor także w poprzednich latach. Podczas konferencji, obok marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i prezesa Lubelskiego Forum Pracodawców Zbigniewa Michalaka, głos zabrał prezydent Krzysztof Żuk: – Oczywiście popieram tę inicjatywę i cieszę się, że nasi lubelscy przedsiębiorcy chcą zaangażować się w sponsorowanie sportu. Miasto Lublin zaangażowało się w żużel dwojako. Zabezpieczyliśmy w budżecie kwotę czterech milionów złotych na bezpośrednie wsparcie finansowe klubu, a także nieodpłatnie udostępniamy i modernizujemy stadion. Jesteśmy partnerem, który stabilizuje klub i będziemy to robić w przyszłości.