69. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów

69. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów

Kibice lekkiej atletyki mieli na co popatrzeć podczas minionych Mistrzostw Polski Juniorów organizowanych w Białej Podlaskiej. Stadion przy ul. Akademickiej wypełnił się najlepszymi zawodnikami nie tylko z kraju, ale również z Europy.

Najbardziej rozpoznawalnymi lekkoatletami 69. mistrzostw byli z pewnością Konrad Bukowski, będący liderem na skalę światową w pchnięciu kulą w kategorii U20 i Ewa Swoboda, która zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata Seniorów w Pekinie.

Zawody w Białej Podlaskiej stały na najwyższym sportowym poziomie. Prawie każda z kategorii miała swoich liderów bądź liderki. Na bialskim stadionie pojawiło się też kilku rekordzistów, nie tylko Polski, ale i Europy. Poza wymienioną wcześniej dwójką, najbardziej znane nazwiska w danej kategorii wiekowej to Mateusz Borkowski, Bartłomiej Stój, Kamila Przybyła oraz Maria Andriejczak.

Na szyjach reprezentantów naszego województwa zawisły trzy złote i dwa srebrne krążki. Dwie zawodniczki zostały mulimedalistkami. Alicja Wrona z AZS UMCS Lublin wywalczyła sobie dwa złota – jeden na dystansie 400 i drugi 200 m. Tym samym podwójna złota medalistka pobiła rekord klubowy juniorów na 200 m. Kolejną zawodniczką z dwoma krążkami na szyi jest Weronika Pyzik z LKS Znicz Biłgoraj, która zdobyła złoto na dystansie 5000 m oraz srebro na dystansie 3000 m. Ostatnie do kompletu pięciu medali srebro zdobył Dariusz Kowaluk z MKS Żak Biała Podlaska na dystansie 400 m.

Jest to jak najbardziej duży sukces klubowy. Alicja to dziewczyna bardzo ambitna, ale też skromna. Mocno stąpa po ziemi, w tym sezonie ostro przyłożyła się do treningów i dało to efekt w odpowiednim momencie. Obecnie przygotowuje się na zgrupowaniu kadry w Spale pod okiem Iwony Krupy – trenerki reprezentacji Polski juniorów w sprincie – mówi na temat Alicji Wrony, Paweł Danielczuk, trener sekcji lekkiej atletyki AZS UMCS Lublin.

Wszystkie wyniki 69. Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Juniorów znajdują się – tutaj.