Adam Buksa chce zmienić klub. Gdzie zagra polski napastnik?

Adam Buksa chce zmienić klub. Gdzie zagra polski napastnik?
Icon Sport

Polski piłkarz przeżywa ostatnio bardzo dobry okres, który wiąże się także z otrzymaniem powołania do reprezentacji Polski. Okazuje się, że u tego zawodnika latem dojdzie prawdopodobnie do przeprowadzki, ponieważ Adam Buksa chce zmienić klub. Gdzie trafi nasz napastnik? O tym wypowiedział się sam zainteresowany na antenie Canal+ Sport.

Adam Buksa świetnie radzi sobie w Antalyasporze, o czym świadczą osiągane przez niego liczby. W tym sezonie rozegrał 29 meczów, w których udało mu się strzelić 13 bramek i zanotować do tego dwie asysty. Trzeba jednak pamiętać, że reprezentant Biało-Czerwonych do tureckiego zespołu jest tylko wypożyczony z Lens.

Adam Buksa odejdzie z klubu? Zawodnik zdradza swoje plany

Mimo bardzo dobrej dyspozycji, którą napastnik prezentuje w Antalyasporze, wiele wskazuje na to, że polski piłkarz nie pozostanie w tym zespole. Nie chodzi wcale o brak zainteresowania, tylko po prostu w wypożyczeniu ujęto zbyt wysoką kwotę wykupu, na którą obecnie tego klubu nie stać.

“Turcy mają opcję wykupu, z której bardzo chcieliby skorzystać, ale prawdopodobnie nie będą w stanie. Kwota jest zbyt wysoka. Myślę, że Lens chce odzyskać w granicach tego, co zainwestowali” – powiedział Adam Buksa w rozmowie na Canal+ Sport.

Ze słów napastnika widać jednak, że Adam Buksa chce zmienić klub i prawdopodobnie nie wróci na stałe do RC Lens. “Dla mnie celem jest grać w klubie grającym ofensywną piłkę. Oczywiście Lens do takich ekip należy, ale ze względu na moją kontuzję i długi rozbrat z piłką nie miałem możliwości zagrać niczego konkretnego. Do tego w międzyczasie doszło do zmian. Trener stawia na inny typ napastnika, dlatego w mojej ocenie nie będę tam w następnym sezonie” – dodał reprezentant Biało-Czerwonych.

Teraz jednak Adam Buksa może skupić się na wyzwaniu w postaci meczów reprezentacji. W przeszłości pokazywał, że jest wartościowym wzmocnieniem naszej kadry. W październiku wszedł w spotkaniu z Wyspami Owczymi i wpisał się na listę strzelców.