Michał Probierz ogłosił listę powołań na baraże do Euro 2024!

Michał Probierz ogłosił listę powołań na baraże do Euro 2024!
Icon Sport

Zgodnie z zapowiedziami w czwartek późnym wieczorem Michał Probierz ogłosił listę powołań na baraże do Euro 2024. Wśród powołanych nie brakuje niespodzianek czy wielkich powrotów. Co więcej, znalazło się miejsce dla jednego debiutanta występującego na co dzień w Ekstraklasie.

Reprezentacja Polski już 21 marca rozegra pierwsze spotkanie barażowe do Euro 2024. Najpierw podopieczni Michała Probierza zagrają z Estonią. Jeśli uda im się wygrać, to wtedy zmierzą się ze zwycięzcą z pary Walia – Finlandia. W przypadku porażki Biało-Czerwonych czeka jeszcze towarzyskie starcie z przegranym z tej pary.

Oto kadra na baraże o awans do Euro 2024

Sporo mówiło się o zaskakujących powołaniach i część z tych przypuszczeń się sprawdziła. Do kadry po długiej przerwie wraca Taras Romanczuk, ale to nie wszystko. Powołania dostali także Krzysztof Piątek, Tymoteusz Puchacz czy Jakub Moder, który wrócił po ciężkiej kontuzji. Michał Probierz zdecydował się dać szansę jednemu debiutantowi. Padło na Dominika Marczuka, który na co dzień występuje w Jagiellonii Białystok.

Niektórzy polscy zawodnicy mogą czuć się rozczarowani brakiem powołania. Selekcjoner postanowił nie skorzystać na przykład z usług Arkadiusza Milika z Juventusu. Powołania nie otrzymał także Kamil Grabara, ponieważ Michał Probierz zdecydował się ostatecznie na inny zestaw bramkarzy.

Lista powołanych na baraże do Euro 2024:

Bramkarze: Marcin Bułka, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Bochniewicz, Matty Cash, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior, Tymoteusz Puchacz, Bartosz Salamon, Sebastian Walukiewicz.

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Kamil Grosicki, Dominik Marczuk, Jakub Moder, Jakub Piotrowski, Taras Romanczuk, Bartosz Slisz, Sebastian Szymański, Damian Szymański, Nicola Zalewski, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Adam Buksa, Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Sebastian Świderski