Adam Kownacki kontuzjowany. Jest zdjęcie. Skrót walki

Adam Kownacki kontuzjowany. Jest zdjęcie. Skrót walki

Niestety, ale Adam Kownacki dopisał do swojego zawodowego bilansu drugą porażkę. Nie udał się jego rewanż z Robertem Heleniusem. Polak, co przykro napisać, został kompletnie zdominowany w ringu, a walkę przypłacił kontuzją.

Koniec marzeń o wielkim boksie? Adam Kownacki przegrywa ważną walkę

Wygląda na to, że Adam Kownacki wypada z czołówki królewskiej kategorii wagowej i jeżeli nie nastąpi gigantyczny zwrot w jego karierze, to może zapomnieć o walce o mistrzostwo świata, w które jeszcze nie tak dawno temu celował. Pojedynek Kownacki – Helenius II był przystawką do głównego dania wieczoru, jakim było trzecie starcie Tysona Fury'ego z Deontayem Wilderem.

Fin totalnie wykorzystał wszystkie wady Kownackiego i teraz on, jest bliżej walki o najwyższe laury w wadze ciężkiej. Helenius od początku celnie punktował Kownackiego, kilka razy mocno naruszając jego głowę. Już po pierwszym starciu, Adam Kownacki schodził do narożnika z wyraźnie napuchniętym okiem. Później, z upływem kolejnych rund, opuchlizna się powiększała, a Kownacki wciąż był zdominowany przez swojego rywala. Mało tego, Polak kilka razy uderzył poniżej pasa. W szóstej rundzie sędzia ringowy zastopował pojedynek wskutek kontuzji Kowanckiego.

Sam Adam Kownacki napisał krótko w swoich mediach społecznościowych “przepraszam”. W krótkim wywiadzie przyznał, że nie wie co się stało, nie chciał bić poniżej pasa, a podczas walki wróciły wszystkie jego złe demony. Mało tego, Kownacki nabawił się też poważnej kontuzji. Poinformował o tym na Twitterze dobrze rozeznany w świecie boksu Przemek Garcarczyk.

“Pęknięta kość oczodołu Adama Kownackiego” – napisał Garcarczyk. Wpis opatrzył przerażającym zdjęciem Kownackiego. Kontuzja pewnie się zaleczy, ale wygląda na to, że naruszony Kownacki powinien na poważnie zastanowić się o dalszej karierze. Zwłaszcza przy stylu boksowania, jaki prezentuje, przyjmując na głowę wiele ciosów. “Koniec marzeń o wielkich rzeczach.” – skomentował dosadnie porażkę Kownackiego, Marek Szkolnikowski z TVP.

Skrót walki Kownacki – Helenius 2

Poniżej możesz zobaczyć decydującą rundę walki Kownacki – Helenius. Skrót, na którym widać między innymi przerwanie walki przez sędziego ringowego.