Aleksander Śliwka odejdzie z ZAKSY? Siatkarz zabrał głos nt. swojej przyszłości

Aleksander Śliwka odejdzie z ZAKSY? Siatkarz zabrał głos nt. swojej przyszłości
Icon Sport

Reprezentant Biało-Czerwonych ma za sobą udany okres. Dobrze radził sobie na poziomie reprezentacyjnym, klubowym, a także indywidualnym. Podczas Plebiscytu “Przeglądu Sportowego” zajął trzecie miejsce. Kibice wciąż się zastanawiają, czy Aleksander Śliwka odejdzie z ZAKSY oraz jaka przyszłość czeka Polaka.

Aleksander Śliwka już od 6 lat jest zawodnikiem Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Ma na swoim koncie trzy Ligi Mistrzów, a także krajowe trofea takie jak mistrzostwa Polski, puchary czy superpuchary. Być może reprezentant Biało-Czerwonych wkrótce opuści polską ligę, a jak na razie całą dotychczasową karierę grał w naszym kraju.

Aleksander Śliwka odejdzie z ZAKSY? Oto słowa siatkarza

W ostatnim czasie pojawiały się plotki na temat tego, że Aleksander Śliwka odejdzie z ZAKSY. Reprezentantem Polski interesuje się ponoć włoska Perugia, gdzie na co dzień występuje dwóch naszych kadrowiczów – Kamil Semeniuk oraz Wilfredo Leon. Spekuluje się, że Śliwka mógłby zastąpić właśnie tego drugiego.

Aleksander Śliwka zabrał głos na temat swojej przyszłości w rozmowie z Maciejem Piaseckim z “WPROST”. “Nie podpisałem jeszcze kontraktu na kolejny sezon. Oczywiście pojawiają się różne plotki na mój temat, ale też innych zawodników. Także jest to normalne w tym okresie, to gorący transferowy okres. Ja od tych plotek staram się odcinać. Staram się robić swoje, skupiać się na rehabilitacji. A jeśli podejmę decyzję, gdzie zagram w przyszłym sezonie i będzie można ją ogłosić, z pewnością to zrobię” – powiedział reprezentant Polski.

Choć plotki na temat przyszłości polskiego siatkarza pojawiają się coraz częściej, to Aleksander Śliwka na razie walczy o powrót do gry. Reprezentant Biało-Czerwonych doznał złamania palca w trakcie meczu Ligi Mistrzów. Z powodu urazu konieczna była nawet operacja, ale na szczęście Polak jest już coraz bliżej otrzymania zielonego światła od lekarzy.

Czytaj także: Polscy siatkarze długo czekali na tę zmianę. Rewolucja na igrzyskach olimpijskich blisko