Arkadiusz Milik odejdzie z Juventusu? Jest na celowniku wielkiego klubu

Arkadiusz Milik odejdzie z Juventusu? Jest na celowniku wielkiego klubu
Icon Sport

Forma polskiego napastnika w tym sezonie raczej nie imponuje, ale jak się okazuje, mimo tego może dojść latem do transferu. Czy Arkadiusz Milik odejdzie z Juventusu? Portal “Calciomercato” wskazuje na taką możliwość i podaje potencjalny kierunek przeprowadzki byłego zawodnika SSC Napoli.

Nie można napisać, że Arkadiusz Milik jest podstawowym piłkarzem Juventusu. Wręcz przeciwnie – polski napastnik musiał pogodzić się z rolą rezerwowego. W tym sezonie ma na swoim koncie 28 rozegranych spotkań, ale w większości z nich pojawiał się na boisku w końcowych minutach. Mimo tego reprezentant Biało-Czerwonych dał radę zdobyć 6 goli i dołożyć do tego jedną asystę.

Arkadiusz Milik na celowniku AC Milanu. Transfer już latem?

Włoski portal “Calciomercato” poinformował, że Arkadiusz Milik znalazł się na orbicie zainteresowań AC Milanu. Według tych informacji mediolański zespół szuka wzmocnienia ataku w związku z nie najlepszą dyspozycją Luki Jovicia. Kwota, w okolicach której miałby zamknąć się ten transfer to około 10 mln euro.

Nie ma pewności co do tego, jak na taką ofertę zareaguje Juventus i trener tego zespołu Massimiliano Allegri. Wiadomo, że podstawowym napastnikiem “Starej Damy” pozostaje Dusan Vlahović, a Moise Kean i Arkadiusz Milik znajdują się w odwodzie. Co ciekawe, Włoch był zimą blisko zmiany barw, ale ostatecznie pozostał w Turynie. Prawdopodobnie nie bez znaczenia pozostaje również wynagrodzenie Polaka, które nie należy do najniższych w drużynie.

Trudno w marcu spekulować na temat tego, czy latem Arkadiusz Milik odejdzie z Juventusu, ponieważ jeszcze sporo może się wydarzyć. Polski napastnik trafił do zespołu “Starej Damy” z Olympique’u Marsylia. W lipcu 2023 roku zdecydowano się na transfer definitywny. Obecnie reprezentant Biało-Czerwonych zmaga się z urazem przywodziciela, ale powinien być gotowy do gry w następnym spotkaniu ligowym, w którym Juve zagra z na wyjeździe z Lazio.