ATP Monte Carlo 2023: kto nie zagra? Kolejni zawodnicy wycofują się

ATP Monte Carlo 2023: kto nie zagra? Kolejni zawodnicy wycofują się
Credit: Icon Sport

Już 9 kwietnia wystartuje turniej ATP Monte Carlo 2023. W stawce jest Hubert Hurkacz, ale z rywalizacji wycofują się największe gwiazdy. W turnieju Masters nie weźmie udziału jego 11-krotny triumfator Rafael Nadal, ale także Carlos Alcaraz czy Felix Auger-Aliassime. To jeszcze nie wszyscy wielcy nieobecni.

Kolejni tenisiści wycofują się z ATP Monte Carlo 2023

Rafael Nadal o tym, że nie wystąpi na ATP w Monte Carlo poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. “Wciąż nie jestem gotowy do rywalizacji na najwyższym poziomie. Nie zagram w jednym z najważniejszych turniejów w mojej karierze, Monte Carlo” – napisał Hiszpan na swoim Twitterze. Jednocześnie dodał, żę wciąż robi wszystko, by wrócić najszybciej, jak to możliwe, na kort. “Mam nadzieję na szybki powrót” – zakończył swój wpis Rafael Nadal, który aż 11-krotnie wygrywał turniej ATP w Monte Carlo.

W Monte Carlo nie zagra również Carlos Alcaraz. Lider światowego rankingu poinformował o urazie, który wykluczył go z rywalizacji w turnieju Masters. “Ostatni mecz w Miami zakończyłem z fizycznym dyskomfortem (…) Nie będę mógł pojechać do Monte Carlo” – poinformował Hiszpan. “Mam pourazowe zapalenie stawów w lewej ręce i dyskomfort mięśniowy w kręgosłupie” – wyjaśnił Carlos Alcaraz.

Kolejnym kluczowym zawodnikiem, który nie zagra na ATP w Monte Carlo jest Felix Auger-Aliassime. Wszystko z powodu urazu lewego kolana. Poza tym, tenisistami którzy wycofali się z rywalizacji z Monte Carlo są także Pablo Carreno Busta, Yoshihito Nishioka, Tommy Paul, Sebastian Korda, Denis Shapovalov oraz Gael Monfils. Przypomnijmy, że początek ATP Monte Carlo 2023 już 9 kwietnia.