ATP Paryż 2023: Ogromna sensacja! Alcaraz poza turniejem!

ATP Paryż 2023: Ogromna sensacja! Alcaraz poza turniejem!
Icon Sport

Tego nie spodziewał się nikt, kto śledzi turniej ATP Paryż 2023! Carlos Alcaraz, a więc wicelider światowego rankingu odpada już w pierwszym meczu, przegrywając z kwalifikantem.

Carlos Alcaraz odpada w pierwszym meczu z ATP Paryż 2023

Nie tak Carlos Alcaraz wyobrażał sobie tegoroczny turniej ATP Masters 1000 w Paryżu. Wicelider światowego rankingu rozpoczął i… zakończył zmagania na drugiej rundzie. Jego pogromcą okazał się Roman Safiullin. Rosjanin musiał przedzierać się do drabinki głównej poprzez kwalifikacje.

Roman Safiullin potrzebował nieco ponad półtorej godziny, żeby wyeliminować hiszpańskiego mistrza. Rosjanin wygrał pierwszego seta 6:3, a w drugim wrócił ze stanu 1:3 i zakończył mecz wynikiem 6:4. W trzeciej rundzie Roman Safiullin zagra ze swoim rodakiem Karenem Khachanovem.

Carlos Alcaraz nie ma ostatnio dobrej passy. Hiszpan przegrał bowiem 3 z 5 ostatnich meczów, co zdarza mu się niezwykle rzadko. 20-latek musiał wcześniej uznać wyższość Grigora Dimitrowa czy Jannika Sinnera.

Warto przypomnieć, że na ATP Paryż 2023 wciąż rywalizuje Hubert Hurkacz. Polak w meczu drugiej rundy zagra jutro, tj. 1 listopada. Jego rywalem będzie Robert Bautista-Agut.