Azoty niżej o jedną pozycję – podsumowanie 12. kolejki PGNiG Superligi

W PGNiG Superlidze rozpoczęła się runda rewanżowa, którą niestety od porażki zainaugurowali szczypiorniści Azotów Puławy. Podopieczni Ryszarda Skutnika mierzyli się w ,,małej świętej wojnie” ze Stalą Mielec i przegrali 33:35. Co wydarzyło się w pozostałych meczach?

Awansem po raz kolejny swoje spotkania rozegrały Vive Tauron Kielce Orlen Wisła Płock, które w weekend bardzo udanie reprezentowały nasz kraj w rozgrywkach Ligi Mistrzów. We wtorek 2. grudnia kielczanie podejmowali Pogoń Szczecin, a dzień później nafciarze walczyli w Wągrowcu z Nielbą. Obaj dominatorzy nie mieli żadnych problemów, gromiąc rywali odpowiednio 45:24 i 41:22.

Do sporej niespodzianki doszło w niedzielę we Wrocławiu, gdzie Śląsk zremisował z Górnikiem Zabrze po 30. Wrocławianie niezwykle ambitnie walczyli z trzecią siłą Superligi, w której – jak wróble ćwierkają – nie dzieje się zbyt dobrze. To świetna wiadomość dla fanów Azotów Puławy, bowiem Górnik będzie najbliższym ligowym przeciwnikiem puławian (sobota 14 grudnia, 18:00).

Tego samego dnia rozegrano derby Dolnego Śląska, w których Chrobry Głogów mierzył się w Lubinie z Zagłębiem. Górą, dość nieoczekiwanie byli głogowianie, którzy umocnili się na szóstej pozycji w ligowej tabeli. Samo spotkanie nie obfitowało w dużą ilość pięknych zagrań, ani w dużą liczbę bramek. Przewaga podopiecznych Krzysztofa Przybylskiego, którzy zwyciężyli 26:22, przez większość meczu nie podlegała dyskusji.

Wyniki 12. kolejki PGNiG Superligi:

Azoty Puławy – Stal Mielec 33:35 (21:20)
Najwięcej bramek: dla Azotów – Marko Tarabochia 11, Przemysław Krajewski 7; dla Stali – Paweł Wilk 10, Grzegorz Sobut 8.

Vive Tauron Kielce – Pogoń Szczecin 45:24 (20:14)
Najwięcej bramek: dla Vive – Denis Buntić i Ivan Cupić po 8, Żeljko Musa 7; dla Pogoni – Tomasz Grzegorek 6.

Nielba Wągrowiec – Orlen Wisła Płock 22:41 (11:19)
Najwięcej bramek: dla Nielby – Michał Tórz 7; dla Wisły – Nemanja Zelenović i Michał Daszek po 6.

Wybrzeże Gdańsk – MMTS Kwidzyn 28:30 (10:16)
Najwięcej bramek: dla Wybrzeża – Łukasz Rogulski 6; dla MMTS – Antoni Łangowski, Przemysław Zadura i Mateusz Seroka po 5.

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 30:30 (14:15)
Najwięcej bramek: dla Śląska – Andrzej Kryński 11, Zoran Radojević 8; dla Górnika – Michał Kubisztal 10.

Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów 22:26 (11:13)
Najwięcej bramek: dla Zagłębia – Faruk Halibegović 6; dla Chrobrego – Adam Babicz 6.