Wkrótce powrót PGNiG Superligi. Co czeka Azoty Puławy?

Wkrótce powrót PGNiG Superligi. Co czeka Azoty Puławy?

Kibice piłki ręcznej czekają na powrót rozgrywek PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Przerwa w lidze trwa od połowy grudnia i kończy się na przełomie stycznia i lutego. Do rywalizacji gotowi są już zawodnicy Azotów Puławy. Przed podopiecznymi Larsa Walthera poważne wyzwania! Zobacz z kim Azoty zagrają w lutym.*

Dobre perspektywy na wiosnę

Zespół Azotów Puławy zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Nastroje są zatem pozytywne i można żałować jedynie, że ostatni mecz przed przerwą zakończył się dla Azotów Puławy minimalną porażką z Górnikiem Zabrze. Mimo wszystko dorobek 8 zwycięstw i 1 przegranej daje obecnie pozycję wicelidera i ciekawe perspektywy na kolejne tygodnie rywalizacji.

Przed drugą częścią sezonu Azoty Puławy rozegrały trzy mecze sparingowe. Wygrana i remis z SPR Stalą Mielec oraz triumf nad Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski potwierdziły dobrą dyspozycję zespołu Larsa Walthera. Choć mecze kontrolne nie mają takiej wagi jak pojedynki o stawkę, to cieszy rozegranie kilku sparingów – bowiem nikt nie wyobraża sobie kolejnej tak długiej przerwy jaka miała już w tym sezonie miejsce.

Oczekiwania kibiców i zawodników – patrząc na obecną sytuację w tabeli – są spore, a atmosferę podgrzewa także fakt zakończenia budowy nowej hali w Puławach, która najprawdopodobniej wiosną będzie już gotowa na przyjęcie zawodników. Jest o co grać, a wkrótce będzie także gdzie!

Powrót z przytupem

Początek lutego upłynie pod znakiem odrabiania zaległości. Azoty Puławy zmierzą się z zespołami Chrobrego Głogów, Orlen Wisły Płock i Łomży Vive Kielce. Ten pierwszy mecz odbędzie się jeszcze ostatniego dnia stycznia, w niedzielę 31.

Chrobry Głogów rok 2020 zakończył na dnie tabeli PGNiG Superligi. W 10 rozegranych meczach głogowianie zdobyli zaledwie 8 punktów. Rozpoczęcie rywalizacji po przerwie z niżej notowanym rywalem to dobra informacja dla Azotów Puławy. Będzie to szansa na przetarcie i skorygowanie ewentualnych niedociągnięć przed pojedynkami z ligowymi mocarzami. Chrobrego nie można jednak lekceważyć.

Dwa poważne sprawdziany czekają Azoty Puławy w pierwszej połowie lutego. Już 6. lutego drużynę czeka wyjazdowa konfrontacja z Orlen Wisłą Płock. Na wygraną nad Wisłą drużyna Azotów czeka od 2014 roku. Ekipę z Płocka przed tym starciem – podobnie jak puławian – czeka jeszcze jeden mecz w lidze. Przyszły rywal Azotów uda się na mecz z solidną Energą MKS Kalisz. Azoty na wyjeździe pewnie wygrały z kaliskim MKS-em. Warto więc obserwować jak z tym zespołem zagra Orlen Wisła.

Po odrobieniu zaległości z 7. i 10. kolejki spotkań do Puław przyjedzie Łomża Vive Kielce. Starcie zaplanowano na 14. lutego. Mecz 11. kolejki, który przełożony został z końcówki listopada, wydaje się najtrudniejszym wyzwaniem w najbliższych tygodniach. Azoty Puławy mają jednak szansę powalczyć z mistrzami kraju i z pewnością drużyna da z siebie wszystko, by osiągnąć dobry wynik. Warto wspomnieć, że Łomżę Vive Kielce czeka w lutym prawdziwy maraton i Azoty nie stoją na straconej pozycji. Poza tym mecz lidera z wiceliderem to zawsze gwarantowane emocje.

Runda rewanżowa będzie wyzwaniem

Zawodnicy i trener Azotów podkreślają, że runda rewanżowa będzie trudniejsza. Nawarstwienie spotkań będzie sporym wyzwaniem dla kondycji i formy zespołu. Poniżej terminarz pozostałych meczów Azotów Puławy w tym sezonie PGNiG Superligi (dokładne daty i godziny będą jeszcze ustalane):

 • 21. lutego: AZOTY PUŁAWY – Azoty Tarnów
 • 28. lutego: MMTS Kwidzyn – AZOTY PUŁAWY
 • 6. marca: AZOTY PUŁAWY – Gwardia Opole
 • 20. marca: Zagłębie Lubin – AZOTY PUŁAWY
 • 27. marca: AZOTY PUŁAWY – MKS Kalisz
 • 6. kwietnia: Wybrzeże Gdańsk – AZOTY PUŁAWY
 • 10. kwietnia: Piotrkowianin – AZOTY PUŁAWY
 • 17. kwietnia: AZOTY PUŁAWY – Chrobry Głogów
 • 24. kwietnia: AZOTY PUŁAWY – Wybrzeże Gdańsk
 • 8. maja: Stal Mielec – AZOTY PUŁAWY
 • 15. maja: AZOTY PUŁAWY – Wisła Płock
 • 22. maja: Vive Kielce – AZOTY PUŁAWY
 • 2. czerwca: AZOTY PUŁAWY – Pogoń Szczecin
 • 5. czerwca: Górnik Zabrze – AZOTY PUŁAWY

*Materiał przygotowany przez partnera

fot. Robert Romaniuk