Bartosz Salamon poznał ostateczną decyzję!

Bartosz Salamon poznał ostateczną decyzję!
fot. Icon Sport

Bartosz Salamon otrzymał ostateczną decyzję w sprawie dyskwalifikacji. Okazuje się, że zawodnik niebawem będzie mógł wrócić do gry!

Bartosz Salamon wkrótce wróci do gry

Nadspodziewanie łagodną karę dostał Bartosz Salamon, u którego wykryto niedozwolone substancje.

Zawodnik Lecha Poznań już niebawem znów wkroczy na boisko. Kara zakończy się bowiem 13 grudnia 2023 roku.

“Lech Poznań otrzymał decyzję UEFA o nałożonej karze dyskwalifikacji dla Bartosza Salamona na 8 miesięcy. Na poczet kary zostało zaliczone zawieszenie, które trwa od 13 kwietnia 2023 r. Oznacza to, że zawodnik będzie mógł wrócić do gry 13 grudnia 2023” – czytamy w komunikacie Lecha Poznań.

Kiedy wraca Bartosz Salamon?

Wiadomo już zatem, że Bartosz Salamon zostanie dopuszczony do gry jeszcze w tym roku. 13 grudnia 2023 to niewątpliwie data, na którą będzie czekać bardzo niecierpliwie.

O tym, że Salamon uzyskał pozytywny wynik testu antydopingowego, bardzo głośno zrobiło się w kwietniu bieżącego roku. Wówczas oficjalny komunikat w tej sprawie wydał poznański Lech.

“Lech Poznań otrzymał we wtorek informację, że próbka A badania antydopingowego przeprowadzonego u Bartosza Salamona po rewanżowym meczu ze szwedzkim Djurgårdens IF w Sztokholmie dała wynik pozytywny, który wykazał obecność chlortalidonu, substancji stosowanej w leczeniu nadciśnienia i nieprzynoszącej żadnej korzyści w rozumieniu poprawy zdolności wysiłkowych zawodnika” – informowano.

Na reakcję zawodnika nie trzeba było długo czekać.

“Ta wiadomość jest dla mnie wielkim zaskoczeniem i kto mnie zna wie, że jestem bardzo uważny na każdy suplement czy lek, który przyjmuje i zawsze konsultuję go z lekarzem Klubu. Wierzę, że wszystko zostanie wyjaśnione i będę mógł spokojnie kontynuować grę bez żadnej przerwy” – pisał na platformie X.